Публікація

Термінова акція! Невідворотній ризик депортації

Одинадцять громадян Афганістану перебувають під ризиком невідворотної депортації з України в Афганістан, не маючи можливості оскаржити рішення про їх видворення, в тому числі на підставі потреби в притулку та альтернативних формах захисту. Три з них в знак протесту нанесли собі тілесні ушкодження.

11 громадян Афганістану наразі утримуються в аеропорту Бориспіль в Києві. Трое з цієї ж групи вже були депортовані 14 березня, в тому числі неповнолітній, без супроводу дорослих. Ті особи, які в знак протесту нанесли собі тілесні ушкодження, отримали медичну допомогу, однак їм повідомили, що вони в кожному разі будуть депортовані.

Деякі з цієї групи осіб подали прохання про притулок в Україні, однак їх заяви про надання статусу біженця були відхилені. Їм не було надано можливості оскаржити відмови в статусі біженця, або ж оскаржити рішення про їх видворення. Члени цієї групи стверджують, що їм не було надано перекладача. В процесі подання ними заяв на статус біженця та під час вирішення питання про їх видворення, їх примусили підписати документи складені мовою, якої вони не розуміють. Частині з них не допустили до судових засідань, де розглядалися їх справи. Вони також свідчили, що з ними жорстоко поводилися під час їх перебування під вартою, а також коли їх транспортували до Києва.


Органи влади України, відповідно до національного законодавства і міжнародного права, зобов’язані забезпечити кожному, хто бажає подати прохання про притулок, повний та безперешкодний доступ до процедури визначення статусу біженця, в тому числі, й можливість скористатися правом оскарження відмови в такому статусі.

БУДЬ ЛАСКА НЕГАЙНО НАПИШІТЬ ЗВЕРНЕННЯ Українською чи своєю рідною мовою:

  • із вимогою до органів влади України не депортувати 11 громадян Афганістану, які наразі утримуються в аеропорті Бориспіль, поки вони не отримають доступ до ефективного механізму судового оскарження відмов у наданні їм статусу біженця, відповідно до вимог національного законодавства України, а також її зобов’язань за міжнародним правом;

  • закликаючи органи влади України розглянути належні альтернативи утриманню цих осіб під вартою на час розгляду питання щодо вирішення їх статусу національними судами;

  • закликаючи надати всім 11 доступ до медичного догляду і дозволити адекватну оцінку їх потреб у медичному обслуговуванні, а щодо трьох осіб які нанесли собі тілесні ушкодження — продовження догляду за їх пораненнями;

  • вимагаючи від органів влади України гарантій в тому, що кожна особа отримає доступ до правової допомоги та доступ до Офісу Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) з метою забезпечення їх права на справедливий розгляд їх заяв про надання статусу біженця та права оскарження відмови в такому статусі;

  • закликаючи органи влади України розслідувати належним чином заяви про те, що цих шукачів притулку піддавали жорстокому поводженню.

НАДСИЛАЙТЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО 26 КВІТНЯ 2011 на такі адреси:

Голова Державної прикордонної служби України:
Микола Миколайович ЛИТВИН

Адміністрація Державної прикордонної служби України

01001, Київ

вул. Володимирська, буд. 26

Україна

Email: [email protected]

Факс: +380 44 239 8480

Звернення: Шановний пане ЛитвинПерший заступник Голови Державної прикордонної служби України

Генерал-полковник Павло Шишолін

Державна прикордонна служба України

Адміністрація Державної прикордонної служби України

01001, Київ

вул. Володимирська, буд. 26

Україна

Email: [email protected]

Факс: +380 44 239 8480

Звернення: Шановний Генерале-Полковнику ШишолінА також копії на такі адреси:

Якщо Ви маєте таку можливість, також подзвоніть за зазначеними нижче телефонами і висловіть своє занепокоєння українською, російською чи Вашою рідною мовою:

Секретаріат Державної прикордонної служби України

01001, Київ

вул. Володимирська, буд. 26

Україна

Тел.: +380 44 527 6348

Також надсилайте копії Ваших звернень до дипломатичних представництв України у Вашій країні. Якщо Ви збираєтеся надсилати звернення після вказаної вище дати, зв’яжіться із офісом Секції AI у Вашій країні, аби переконатися чи це все ще є доцільним.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: