Публікація

Суспільство може зупинити катування!

Вінницька правозахисна група розпочинає міжрегіональний проект документування тортур в Україні. 17 березня 2004 року в 14:30 в приміщенні Зали Прийомів готелю „Савой” (вул.Соборна, 2-ий поверх) відбудеться прес-конференція, з нагоди старту проекту Вінницької правозахисної групи, спрямованого на протидію та запобігання застосуванню тортур в чотирьох регіонах України, та відкриттю у Вінниці регіонального Центру Документування Тортур.

Незважаючи на криміналізацію цього протиправного діяння, застосування тортур залишається частиною щоденної практики вітчизняних правоохоронних органів. Численні факти катувань, жорстокого, нелюдського та принижуючого гідність поводження, якого зазнають люди в Україні складають велику частку скарг про порушення прав людини, які надходять в правозахисні організації, Уповноваженому Верховної ради України з прав людини, в засоби масової інформації тощо.

Нажаль в Україні наразі не функціонує справедлива система розслідувань заяв про застосування тортур, система чинить шалений спротив покаранню винних в брутальному нехтуванні правами людини. Жертвами жорстокості і принижень стають не тільки особи, підозрювані, чи звинувачені у вчиненні кримінальних злочинів, невиправдана жорстокість останнім часом стала ганебною візитною карткою багатьох підрозділів вітчизняної міліції. Потік скарг про порушення прав людини, що не вщухає, свідчить про системний характер проблеми, про небажання чи неспроможність української влади покласти край застосуванню тортур.

Вінницька правозахисна група, як член національної коаліції протидії тортурам в Україні, за підтримки Міжнародного Фонду „Відродження” розпочинає проект з документування тортур та запобігання тортурам в чотирьох регіонах України.

В ході прес-конференції, в якій візьмуть участь Координатор ВПГ Дмитро Гройсман, Директор Центру Документування Тортур Володимир Димань та речник ВПГ Тетяна Оберемок журналістам буде надано додаткову інформацію про методи запланованої діяльності по запобіганню тортурам, про заплановані освітні заходи для населення та спеціальних професійних груп з документування тортур. Прес-конференція стане першою медіа-акцією великого правозахисного проекту, кінцевою метою якого є справедливе судове покарання винних в кожному факті застосування тортур, та зміни в законодавстві, що унеможливлять застосування катувань. Під час прес-конференції журналісти дізнаються і про інші унікальні громадські ініціативи, що мають місце в Україні з метою протидії тортурам та жорстокому поводженню.

Попередня акредитація ЗМІ для участі в прес-конференції обов’язкова. Контактна особа речник ВПГ Тетяна Оберемок (326321, 8-067-2846450). 

Вінницька правозахисна група

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: