Публікація

Судді та практикуючі адвокати поглиблювали свої знання з Міжнародного гуманітарного права

26 та 27 вересня відбувся перший очний семінар в рамках навчального курсу «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту в Україні» на актуальну для сьогодення тему «Права людини та міжнародне гуманітарне право: сучасний стан та перспективи розвитку».

Тренерами семінару стали експерти Тимур Короткий, завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства НАУ, радник президента Товариства Червоного Хреста України з міжнародного гуманітарного права, та Сергій Заєць, адвокат, експерт курсу «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту в Україні». Під час заходу вони звернули увагу учасників на принципи міжнародного гуманітарного права та імплементацію МГП в Україні.

Учасники семінару під час навчання мали змогу отримати навички застосування норм міжнародного гуманітарного права на практиці, вирішуючи кейси та презентуючи свої позиції по справам. Плюралізм думок, зацікавленість учасників та заглибленість у тему сприяли якісному підвищенню кваліфікації правників.

До цього очного семінару протягом восьми місяців учасники курсу пройшли ґрунтовне дистанційне навчання. Онлайн вони засвоювали теоретичні аспекти міжнародного гуманітарного права, а також співвідношення міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини.

Довідково. Курс «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту в Україні» стартував на початку 2020 року. Навчання триває 7 місяців та поєднує дистанційний (3 онлайн-модулі) та очний (два 3-денні семінари та один навчальний судовий процес) форми навчання. Курс розрахований на суддів та практикуючих адвокатів, які зацікавлені в поглибленні знань та професійній самореалізації в сфері міжнародного гуманітарного права та дотримання його норм в національній судовій практиці.

Нагадаємо, з 3 квітня до 1 липня 2020 року УГСПЛ у партнерстві з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим за підтримки Програми USAID «Права людини в дії» вдалося організувати 12 вебінарів, що присвячені окремим аспектам перехідного правосуддя, міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини.

Курс «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту в Україні» підтримує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка впроваджується УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: