Публікація

Страти та катівні: ініціатива «Трибунал для Путіна» презентує два подання до МКС про злочини проти людяності

213 інцидентів, пов’язаних із жорстким позбавленням фізичної свободи, зафіксувала ініціатива «Трибунал для Путіна» за період з 24 лютого 2022 по 31 березня 2023 року на тимчасово окупованій частині Харківської області. Усі вони описані в одному з презентованих з подань. Ця інформація отримана в результаті особистих контактів з жертвами, родичами жертв та свідками. Вони розповіли про найпоширеніші види тортур, які окупанти чинили і чинять щодо цивільного населення: побиття, моріння голодом, катування електрострумом, імітацію розстрілу та відрізання частин тіла.

Інформацію про 804 випадки вбивств, вчинених російськими військовими на тимчасово окупованих територіях з 24 лютого 2022 року по 31 березня 2023 року, зібрали документатори й експерти ініціативи «Трибунал для Путіна». Про ці випадки йдеться у іншому поданні. У документі вбивства розглядаються як міжнародний злочин з погляду Римського Статуту та міжнародної судової практики. У ньому також враховують події до 24 лютого 2022 року.

Усі зафіксовані факти — як тортури, так і вбивства — свідчать про те, що мета цих злочинів — подавити спротив, викликати загальний страх та паніку серед місцевого населення. Значна частина жертв — цивільні особи працездатного віку, які не представляли загрози для військових РФ та не були частиною збройного конфлікту.

Правозахисники вважають, що дії Росії підпадають під поняття злочинів проти людяності.

На заході буде синхронний переклад англійською.

Дата і час: 27.09.2023, початок о 12:00

Формат заходу: офлайн, онлайн-трансляція

Місце проведення: Медіацентр Україна — Укрінформ, Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Акредитація для медіа: https://forms.gle/fLPsQEgtdPNBtZjo6  

Спікери/-ки:

  • Ганна Овдієнко, експертка Харківської правозахисної групи, співавторка подання;
  • Максим Ревякін, експерт Харківської правозахисної групи, співавтор подання;
  • Владислав Должко, юрист Харківської правозахисної групи, співавтор подання;
  • Юлія Полєхіна, координаторка громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у Дніпрі та правозахисної групи «СІЧ»;
  • Наталія Ящук, координаторка проєктів Центру громадянських свобод.

Нагадаємо, це вже третє та четверте подання ініціативи «Трибунал для Путіна» до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду. Попередні два стосувалися геноциду у Маріуполі та обстрілів України. Це означає, що Росія вчинила і вчиняє в Україні всі міжнародні злочини: злочин геноциду, воєнні злочини та злочини проти людяності, і тепер МКС має обґрунтування по кожному із них.


Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені в цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID та Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

USAID є однією з провідних установ в світі у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує країни-отримувачі допомоги на шляху до самостійності та стійкості і сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час загальна сума допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на нашу сторінку у Фейсбуці: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: