Публікація

Стартувала програма захисту прав молоді на Полтавщині

У Полтаві стартувала цікава програма „Молодіжне право”. Цікавість цієї програми полягає, насамперед, в тому, що впроваджує її не одна організація, а кілька. Кожна з них працює над своєю часткою роботи, а загальна мета програми – підвищення правової освіти молоді, а також широке інформування громадськості на предмет прав молоді, їх дотримання та можливостей захисту.

Така масштабна програма у галузі прав людини впроваджується в регіоні вперше. Співробітники програми надаватимуть безкоштовні консультації (над цим працюють як фахівці органів юстиції, судів, органів прокуратури, так і спеціально підготовлені помічники з числа студентів), проводитимуть „гарячі телефонні лінії”, запроваджуватимуть рубрики в газетах та передачі на радіо, видаватимуть спеціальну літературу. Уся діяльність – для молоді, для захисту її прав.

Цю масштабну і довгострокову програму підтримала ціла низка установ та організацій – суди і прокуратура, управління юстиції та освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, відділ з реалізації молодіжної політики Полтавського міськвиконкому, вищі навчальні заклади та органи студентських самоврядування, громадські організації, зокрема, обласна спілка молодіжних та дитячих громадських організацій Молодіжний Парламент Полтавщини. Протягом діяльності в рамках програми ініціативна група з її реалізації обіцяє створити відповідну мережу організацій та приватних осіб з тим, щоб обмінюватися важливою інформацією, досвідом та напрацюваннями у сфері дотримання прав людини, зокрема, молоді.

Розповідає керівник програми, юрист Консультативного Бюро з прав людини Вікторія Моторна: „Питання про необхідність проведення цих заходів піднімається самою молоддю, яка регулярно зверталася і звертається до працівників програми. У Полтаві та області, як і загалом у країні, ситуація з дотриманням прав молоді залишає бажати кращого. Насамперед, не через те, що відсутні якісь конкретні заходи в цій галузі, а через те, що молодь дуже мало ознайомлена зі своїми правами і, відповідно, має невеликі можливості для їх захисту. Тому протягом тривалого часу розроблялася програма „Молодіжне право”, а зараз за підтримки Молодіжного парламенту Полтавщини вона нарешті стартувала. Ми хочемо впроваджувати всі заходи максимально відкрито із залученням якомога більшої аудиторії, тому оголосили конкурс на проект найкращого плакату, листівки та лозунгу для програми „Молодіжне право”, а також конкурсний відбір працівників програми. У цьому і виявився наш нестандартний підхід до достатньо формальних речей.”

Для того, щоб підвищити активність, а головно – освіченість молоді для участі у цьогорічних виборах, 20 жовтня Чернігівська міська молодіжна громадська організація „Молодь – ХХІ століття” за сприяння Міжнародного республіканського інституту в Полтаві провела дебати за участю представників молодіжних громадських організацій та органів студентського самоврядування „Твій голос вирішує”. Участь у ньому взяли більше 200 студентів полтавських навчальних закладів. Під час заходу розповсюджувалися „Путівники молодого виборця” та інформаційний бюлетень „Твій вибір”.

Навчити молодих виборців основним правилам участі у виборчій кампанії – такою була основна мета ігрового заходу, що відбувся в Полтаві 21 жовтня. Того дня полтавська молодь, розділившись на команди і зібравши активну групу підтримки змагалася у інтелектуальній грі „брейн-ринг”. Серед питань, над якими ламали голову юнаки та дівчата з полтавських вищих навчальних закладів, були і питання, що безпосередньо торкалися цьогорічних виборів Президента України.

За матеріалами Євгена Брижа

РУПОР

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: