Публікація

Смерті дітей та знищення пам’ятки ЮНЕСКО: 1712 воєнних злочинів РФ в липні зафіксували УГСПЛ

1192 цивільних – саме стільки постраждалих внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну зафіксували лише за липень 2023 року документатори Української Гельсінської спілки з прав людини. УГСПЛ продовжують збирати факти злочинів РФ проти України. 

В липні документатори УГСПЛ щодня фіксували обстріли цивільної інфраструктури, як в прифронтових населених пунктах, так і в більш віддалених регіонах України. Зокрема, під час чергового масованого обстрілу Львівщини в ніч з 5 на 6 липня 2023 року, регіону який знаходиться за сотні кілометрів від лінії зіткнення,  загинуло 10 осіб. 

На Одещині під час масованої атаки РФ у ніч з 22 на 23 липня 2023 року за попередньою інформацією, пошкоджено 61 будівлю та 146 квартир. Постраждали 28 будинків – пам’яток архітектури, розташованих в охоронній зоні ЮНЕСКО. Один зі знакових об’єктів, який зазнав руйнувань – це Спасо-Преображенський кафедральний собор на Соборній площі. У 2023 році цей собор було віднесено до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. В Одеській єпархії УПЦ повідомили про пряме влучання ракети у центральний вівтар, внаслідок чого будівля собору була частково зруйнована. 

Одеський Спасо-Преображенський собор до та після влучання

Також обстрілів зазнавали й інші населені пункти в різних регіонах України. 21 липня 2023 року російські військові обстріляли з артилерії село Дружба Торецької громади Донецької області. Один зі снарядів влучив на подвір’я, де перебували брат і сестра – 10 та 16 років. Діти загинули.

За три дні, а саме 24 липня 2023 року військові РФ обстріляли касетними боєприпасами із РСЗВ «Смерч» Костянтинівку Донецької області. 7 людей отримали поранення, серед яких 4 дітей: 5-ти, 11-ти та 12-річні дівчатка і 11-річний хлопчик. На жаль, одну дитину врятувати не вдалося.

Яку з областей найчастіше обстрілювали, де викрали найбільше цивільних та які ще злочини проти культурної спадщини України вчиняли російські військові – читайте у звіті за посиланням. 


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram юридичний | Telegram з анонсами подій Twitter Youtube


Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: