Публікація

Шахтар-пенсіонер відсудив у держави дві тисячі євро за невиконання Гірничого закону

82-річний мешканець Горлівки, який 13 років пропрацював шахтарем, відсудив у Європейському суді з прав людини 2000 Євро за відмову держави компенсувати його витрати на комунальні послуги.

Згідно ст. 43 Гірничого закону, працівники, які пропрацювали на важких роботах і роботах  з  небезпечними  та  (або)  шкідливими  умовами праці більше 10 років, мають право на компенсацію за оплату електроенергії, газу та центрального опалення житла.

Проте, коли чоловік захотів отримати передбачені законом гроші, вповноважені органи зазначили, що хоча право в законі є, механізмів його виконання не існує. І літньому Володимиру Будченко доведеться почекати невідомо скільки, аби Кабмін такий механізм створив (якщо створить).

Такої ж думки притримувались і вітчизняні суди всіх інстанцій.

Європейський Суд не погодився з аргументами українських судів, визнав порушення Україною права власності, та зобов’язав державу сплатити пану Будченко компенсацію в розмірі 2000 Євро.

Заявника в Європейському Суді представляв Михайло Тарахкало, директор зі стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: