Публікація

Сестри

«Добрий день! Я пишу по проханню всіх сусідів, які не можуть спокійно спостерігати як нищаться дитячі долі».

Це початок листа що надійшов до Української Гельсінської спілки з прав людини. Далі в ньому йшлося про родину в місті Калуш, де психічно хвора мати та батько, який веде бродячий спосіб життя, знущаються над своїми доньками, одна з яких – старша, інвалід I групи.

Діти не навчалися, вимушені були харчуватися на смітнику. В період нападів хвороби мати виганяла дітей з хати (навіть у зимовий період), а іноді нелюдськи била.

Сусіди всіляко намагалися допомагати сестрам. Спільними зусиллями оформили старшу доньку в спеціалізований диспансер, для того аби дівчина, за їх словами, могла підлікуватись та нормально виспатись.Зверталися люди і до різноманітних державних органів, проте ті ніяк на повідомлення сусідів не реагували.

Після отримання листа УГСПЛ звернулась до своїх партнерів в Калуші – громадської організації «Центр правової просвіти» з проханням розібратися в ситуації на місці та вияснити чи дійсно справа настільки серйозна.
Виявилось що сусіди дівчат ніскільки не перебільшували, змальовуючи картину життя сестер.

Слід було діяти і діяти негайно. Залишалося сподівання на те, що органи місцевої влади, проігнорувавши сусідів, не проігнорують офіційне письмове звернення від правозахисної громадської організації.

І сподівання справдились. На днях Українська Гельсінська спілка з прав людини отримала відповідь виконавчого комітету Калузької міської ради, де повідомляється про те, що старшій сестрі було виготовлено паспорт та влаштовано до Коломийського будинку-інтернату на постійне місце проживання. Менша ж сестричка відправлена у Виготську спецшколу-інтернат на навчання.

Також місцева служба в справах неповнолітніх звернулася до районної міліції з проханням притягнути батьків дівчат до кримінальної відповідальності за статтею 166 ККУ (Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування). Наразі дане питання перебуває в стані розгляду і в разі, якщо їх вину буде доведено, недбалим батькам загрожує обмеження волі від двох до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.

Марина Говорухіна УГСПЛ

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: