Публікація

Сербія та Чорногорія ратифікували низку європейських документів з прав людини

Міністр закордонних справ Сербії та Чорногорії повідомив на початку березня, що ця країна ратифікувала низку основних міжнародних документів з прав людини.

Зокрема країна приєдналася до наступних документів:

–  Європейської Конвенції з запобігання катувань, нелюдського або такого, що принижує гідність поводження чи покарання (набуває чинності з 1 липня 2004 року).

–  Європейської Конвенції з прав людини та основних свобод та Протокол змін до Конвенції (набувають чинності з 3 березня цього року).

–  Протоколу № 4 до Європейської Конвенції з прав людини та основних свобод, що гарантує певні права та свободи, які не включені до Конвенції та Першого Протоколу (набуває чинності з 3 березня цього року).

–  Протоколу № 6 до Європейської Конвенції з прав людини та основних свобод щодо заборони смертної кари (набуває чинності з 1 квітня цього року).

–  Протоколу № 7 до Європейської Конвенції з прав людини (набуває чинності з 1 червня цього року).

–  Протоколу № 12 до Європейської конвенції з прав людини.

–  Протоколу № 13 до Європейської конвенції з прав людини стосовно заборони смертної кари за будь-яких обставин (набуває чинності з 1 липня 2004 року).

–  Конвенції з визнання кваліфікацій, отриманих у системі вищої освіти у європейському регіоні (набуває чинності з 1 травня 2004 року).

Ці республіки колишньої Югославії тільки зараз приєдналися до цих міжнародних документів, що було результатом політики диктатури Мілошевича. Приєднання до цих міжнародних документів свідчить про значний прогрес щодо стану прав людини. Особливо, слід вітати заборону за будь-яких обставин смертної кари в контексті порівняно нещодавніх військових дій, що відбулися у цій країні.

Секретаріат Ради українських правозахисних організацій

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: