Публікація

Секрети успіху: громади, де чути голос молоді!

Сьогодні в умовах децентралізації в Україні головна увага зосереджена на розвитку місцевих громад. А що ж означає розвинута громада? Чернігівська ГО «МАРТ» (УГСПЛ) презентувала успішні результати проекту «Громада, де чути голос молоді».

ГО «МАРТ»

Зазвичай, ми уявляємо собі гарну інфраструктуру, чудову оснащену школу, лікарню, стадіон, дитячий садочок. Проте, в демократичних країнах розвиток будь-якої спільноти не вимірюється лише економічними параметрами та показниками.

Зарубіжний досвід неодноразово показав, що справжній розвиток вимірюється в першу чергу мірою свободи людини, повагою до людської гідності та створенням можливостей для самовизначення, створенням умов для реалізації  громадянських, політичних, економічних та культурних прав. І що є прямий зв’язок між добробутом громади та участю її у процесі прийняття суспільно важливих рішень на місцевому рівні. І особливо це стосується участі молоді, від якої залежить розвиток громадянського суспільства та держави в майбутнього.

Для України, участь молоді у таких процесах – це ще поки новий досвід, проте він вже починає впроваджуватись. «Нічого для нас без нас» – цей принцип розвитку молодіжної політики та життя громади потрохи починає проникати в усі сфери життя нашого суспільства.

Саме тому, з вересня 2017 року, громадська організація «МАРТ» розпочала реалізацію проекту «Громада, де чути голос молоді», який був впроваджений для сприяння молоді Чернігівщини у створенні умов задля активної участі у житті громади,  самореалізації, забезпеченні рівними можливостями, реалізації інтересів та потреб, прав та свобод, створенні молодіжного простору в громаді.

І вже 9 липня цього року було презентовано успішні результати цього проекту під час конференції «Участь молоді – запорука розвитку громади».

Учасниками проекту, новими лідерами та агентами змін у себе на місцях стали п’ять команд з п’яти об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Чернігівської області: Кіптівської, Корюківської, Лосинівської, Сосницької та Коропської.

І щонайважливіше, команди мали змішаний склад, і окрім громадських активістів з числа представників місцевої молоді, участь у проекті взяли безпосередньо представники органів місцевої влади, місцевого самоврядування та представники інституцій, що працюють в інтересах молоді.

В ході проекту команди пройшли спільне навчання, організовували в своїх ОТГ просвітницькі заходи для представлення цілей та завдань проекту, знайомили мешканців громад з роботою молодіжних рад, інструментами участі та впливу на місцеві політики, налагодження діалогу і співпраці з іншими населеними пунктами, організовували заходи для активізації молоді.

Та найбільшим здобутком проекту стали розроблені командами положення щодо роботи молодіжних рад в своїх ОТГ, більша частина яких вже затверджена на місцевому рівні і впроваджується в діяльність.

Більше про результати проекту, дослідження щодо молодіжної політики та участі молоді в регіоні, а також історії успіху учасників проекту, за словами організаторів, можна буде знайти у публічному звіті у вигляді посібника, який вже невдовзі буде оприлюднено.

Конференція не була присвячена лише підсумкам проекту. Так під час заходу відбувалися обговорення та панельні дискусії щодо перспектив та розвитку молодіжної політики в цілому та в регіоні.

До заходу долучилися Заступник Міністра молоді і спорту України Олександр Ярема, представники Програми розвитку ООН в Україні, Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради, КП «Обласний молодіжний центр» Чернігівської обласної ради, Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування та громадської спілки «Освітній дім прав людини в Чернігові».

Проект «Громада, де чути голос молоді» добіг кінця, проте процес активізації участі молоді в житті громади і прийнятті рішень  тільки набирає обертів. І результати цього процесу,  подібні проекти й ініціативи – це нові кроки у напрямку демократичного майбутнього країни. Сподіваємось, що і наш проект стане своєрідною інструкцією та позитивним прикладом для інших громад Чернігівщини й України.

Проект впроваджується громадською організацією «МАРТ» у рамках проекту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: