Публікація

СБУ заборонило в’їзд японському буддійському монаху Терасаві очевидно на прохання ФСБ

Минулої ночі на кордоні з Польщею працівниками СБУ був знятий з поїзда відомий буддійський монах Янсей Терасава. При цьому була анульована його діюча віза на перебування в Україні. Багато учасників та експерти зазначають, що це було зроблено на прохання російських спецслужб.

У пункті перепуску через кордон у Мостиська прикордонники анулювали візу Терасові та поставили штамп про заборону в’їзду до країни протягом наступних 5 років. Йому було також пред’явлено наказ за підписом молодшого лейтенанта О.Пітца, в якому було зазначено про заборону з боку СБУ.

Прес-служба СБУ відмовилася коментувати це, посилаючись на державну таємницю, заявляє Інформаційне агентство „Форум 18”. За словами речника СБУ, Терасаві було заборонено в’їздити в Україну ще у липні 2002 року. Тоді абсолютно не зрозуміло чому у паспорті йому поставили заборону в’їзду до 2010 року? Оскільки тоді 5-річний термін має спливати у 2007 році.

„Якщо його не впустили, значить він мав щось тут зробити для цього”, – сказала Марина Остапенко. Вона також заперечила, що такі дії є наслідком прохання російського ФСБ.

Терасава вказав, що заборона в’їзду в Україну є „несправедливою, безпідставною та антиконституційною”.

Працівники СБУ стверджують, що Терасова порушував українське законодавство або є у міжнародному розшуку, проте представники Буддійського Ордену Ніпонзан в Україні стверджують, що ніяких порушень ніколи не було протягом численних візитів Тересави за останні 14 років, а йому було відмовлено у в’їзді через прохання російських спецслужб, що внесли його у свій чорний список з-за акцій примирення та за встановлення миру у Чечні у 2000 році.

Речник Буддійського Ордену зазначив, що одного разу у 2004 році Терасаву вже не пустили в Україну в аеропорту Бориспіль, незважаючи на діючу візу. Проте він був в Україні в грудні після помаранчевої революції. Тому абсолютно незрозуміло чому йому зараз знову не дозволили в’їзд до країни.

Виникає запитання, чому СБУ керується у своїх діях проханнями російських спецслужб?

Речник СБУ Остапенко також зазначила, що на сьогодні в Україну заборонений в’їзд приблизно 6 тисячам осіб.

Серед інших релігійних діячів, яким було заборонено в’їзд в Україну:

–  американський протестант Девід Бінклі (заборонено в’їзд у Борисполі, незважаючи на чинну візу, йому також одночасно тимчасово було обмежено в’їзд до Росії);

–  православний священик Бессарабської церкви народжений в Україні громадянин Молдови Отець Ніколай Асаржіу (витворений з країни та заборонено в’їзд на 5 років у 1998 році через порушення законодавства про релігійні організації за роботу у його рідному селі в Одеській області).

РУПОР

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: