Публікація

Ризикована професія: Уповноважений з прав людини з’ясовує, за що розплачуються життям українські журналісти

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова звернулася із запитом до новопризначеного Генерального прокурора України Геннадія Васильєва про надання всебічної і повної інформації стосовно фактів загибелі українських журналістів.

Український Омбудсман Ніна Карпачова звертає увагу Генерального прокурора на негативні тенденції в реалізації права на професійну діяльність українських журналістів. За її словами, у мирній Україні вони гинуть, як у країнах воєнних конфліктів, а професія журналіста залишається однією із найнебезпечніших. І нині непоодинокими залишаються побиття, шантаж, залякування журналістів, блокування рахунків видань і видавництв, арешти працівників ЗМІ, вилучення та викрадення тиражів газет і книжок.

Матеріали моніторингу Уповноваженого з прав людини підтверджують, що, починаючи з 1991 року, пішли з життя примусовою смертю 40 працівників ЗМІ. Ніна Карпачова у запиті називає прізвища загиблих за цей період журналістів, підкреслюючи при цьому, що значна частина злочинів щодо них і досі залишається нерозкритою, а це не може не викликати занепокоєння.

Розуміючи, що смерть працівників засобів масової інформації настала за різних обставин, у тому числі, й через насильницькі дії, Ніна Карпачова у відповідності до п.5 ст.13, ст.16, ст.22 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини” просить надати їй всебічну і повну інформацію про порушення кримінальних справ за фактом загибелі українських журналістів, про прийняті за цими справами рішення та про те, у яких випадках загибель журналістів пов’язана з їхньою професійною діяльністю.

За матеріалами прес-служби Уповноваженого з прав людини

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: