Публікація

Примусова участь в мітингу в Севастополі – це порушення прав людини

23 листопада, на майдані Нахімова в Севастополі, під гаслами «Ні політичному перевороту!» відбувся мітинг в підтримку кандидата від влади на посаду Президента України В. Януковича.

Мітинг, як і усі попередні  публічні передвиборчі заходи на підтримку В. Януковича, був організований місцевими органами виконавчої влади. Зранку, усі керівники державних установ отримали «разнарядку» щодо забезпечення присутності на мітингу. Так, Севастопольський морський завод повинен був забезпечити явку 400 робітників. Така норма була поставлена і перед 1 міською лікарнею (400 чоловік), Севастопольський міський центр охорони здоров’я матері і дитини – 200 чоловік, Севастопольська міська психіатрична лікарня – 100 чоловік, 9 міська лікарня – 100 чоловік і т.д.

Працівники дитячих дошкільних закладів, середніх загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації міста під розписку зобов’язувались бути присутніми на мітингу. В навчальних закладах були скасовані заняття, а учні та студенти направлені на мітинг. Присутність людей фіксувалася керівниками відповідних установ та закладів. Після закінчення мітингу списки присутніх були передані до районних державних адміністрацій, зокрема Ленінської районної державної адміністрації.

Севастопольська правозахисна група вважає, що примусова участь державних службовців та інших працівників бюджетної сфери міста у публічних заходах на підтримку одного з кандидатів на посаду президента України не має нічого спільного із вільним волевиявленням людей і реалізацією права на свободу мирних зібрань, як це представлено у контрольованих українською владою ЗМІ та на російських телевізійних каналах.

Севастопольська правозахисна група протестує проти тиску влади на виборців і нагадує, що дії виконавчої влади є антиконституційними, оскільки органи державною влади мають діяти лише в межах повноважень, визначених законом.

Ухвалено Радою Севастопольської правозахисної групи

РУПОР

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: