Публікація

Пригоди російських військовополонених в Україні. УГСПЛ та ДКВС України підготували навчальний анімаційний серіал

Українська Гельсінська спілка з прав людини спільно з Департаментом з питань виконання кримінальних покарань розробили навчальний анімаційний серіал «Пригоди російського Івана в українському полоні».

Серіал описує ключові питання тримання і поводження з військовополоненими через історії групи російських військовослужбовців, які були захоплені в полон під час вторгнення на територію України. У полоні вони переживають різні ситуації, які можуть статися під час перебування в установах Державної кримінально-виконавчої служби України.

Епізод за епізодом розкриваються питання статусу і прав військовополонених. У спрощеній та алгоритмічній формі демонструються стандарти тримання і поводження з військовополоненими. Серіал навчає персонал дільниць і таборів для тримання військовополонених ДКВС України практиці гуманного поводження і міжнародним стандартам, визначеним Женевськими конвенціями.

Про що епізоди?

Епізод 1: «Хто такі військовополонені. Іван потрапляє в український полон». Захоплення в полон. Хто такі військовополонені. Статус військовополоненого. Ключові стандарти тримання військовополонених. Військовополонені під судом і з покаранням.

Епізод 2: «Місця тримання військовополонених. Перший день Дархана у таборі». Відмінності місць тримання військовополонених (дільниця, табір). Структурні частини табору. Процедури прийому військовополонених і карантину в таборі. Особисті речі. Розпорядок дня. Обшуки і режимні вимоги. Заходи підтримання дисципліни у таборі.

Епізод 3: «Побут військовополонених. Чим Іван може зайнятися у таборі для військовополонених». Фізкультура і спорт. Бібліотека і телебачення. Контакти з рідними. Обмеження щодо контактів з медіа. Релігійні потреби військовополонених.

Епізод 4. «Лікування військовополонених. Дархан і його бронхіт». Обов’язок доглядати за станом здоров’я і лікувати хворих військовополонених у таборі. Медична допомога полоненим у дільницях. Первинний медичний огляд в таборі і поміщення окремо хворих військовополонених. Лікування поширених хвороб та медичні послуги в таборі. Лікування складної хвороби в місцевій лікарні.

Епізод 5: «Побут військовополонених. Іван-кавоман». Праця військовополонених у таборі. Харчування. Особисті кошти військовополонених і їх витрачання. Магазин у таборі.

Епізод 6: «Закінчення полону. Дархан і його повернення додому». Способи завершення полону. Процедура залишення табору військовополоненими. Збирання документів для направлення на обмін. Видача речей і витрачання коштів. Прямування військовополонених на обмін.

Епізод 7: «Епізод-інтерактив. Міжнародне гуманітарне право про військовополонених: питання та відповіді». Чи втрачають статус військовополоненого росіяни, якщо вони вчинили військові злочини під час вторгнення в Україну? Які вимоги враховуються при організації харчування військовополонених? Навіщо організовується праця військовополонених? Як вчинити з медичними документами при звільненні військовополонених?

Переглянути весь серіал можна за посиланням.


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram — УГСПЛ пише | Telegram з анонсами подій Twitter Youtube | Viber


Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.*

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: