Публікація

Презентація звіту УГСПЛ “Дотримання прав дітей із психічними та інтелектуальними порушеннями у стаціонарних закладах охорони здоров’я та соціального захисту”

У понеділок, 26 березня, о 14:00 в ІА «Главком» (вул. Шовковична, 8/20) відбудеться презентація аналітичного звіту Української Гельсінської спілки з прав людини «Дотримання прав дітей із психічними та інтелектуальними порушеннями у стаціонарних закладах охорони здоров’я та соціального захисту”.

Декларування деінституалізації не призводить до зменшення домінування стаціонарних закладів у наданні психіатричної допомоги дітям. Більше того, маючи повноваження у сфері контролю за діяльністю відповідних закладів, МОЗ практично його не здійснює.

Звіт ілюструє, що лише у 2016 році Міністерство соціальної політики оновило документи, що регламентують діяльність інтернатних закладів. До їх оновлення, реабілітація вихованців закладу навіть не була серед пріоритетних завдань дитячих будинків-інтернатів.

У звіті позитивно оцінюються розроблені стратегічні напрями реформування психічного здоров’я та системи догляду та виховання дітей. Автори певні, що декларування серед пріоритетів деінституалізації послуг повинно бути підкріплено заходами із підтримки сімей із дітьми. Водночас, уряду слід зосередитись й на підтримці максимальної автономії осіб, що на сьогодні мешкають в інтернатах.

Аналітичний звіт демонструє реальну ситуацію із дотриманням прав дитини в окремих закладах. Показано, що умови проживання, особливо в інтернатах не відповідають стандартам прав дитини та поваги до її гідності. Адміністрація таких закладів часто просто змиряється із формальним висновком лікарсько-консультативних комісій не особливо дбаючи про поліпшення реабілітації дітей. Не дуже переймається персонал закладів і необхідністю врахування думки дитини.  Психіатричні диспансери та дитячі відділення лікарень переважно пропонують пацієнтам медикаментозне лікування. Реабілітаційний процес є далеко недостатнім.

Учасники:
Руслан Імереллі – Президент Всеукраїнської громадської організації “осіб з інвалідністю-користувачів психіатричної допомоги “Юзер”, співавтор звіту “Права дитини і психічне здоров’я. Дотримання прав дитини у стаціонарних закладах охорони здоров’я та соціального захисту”
Богдан Мойса – УГСПЛ, співавтор звіту “Права дитини і психічне здоров’я. Дотримання прав дитини у стаціонарних закладах охорони здоров’я та соціального захисту”.
Євгенія Павлова – Президент Всеукраїнської організації “Фундація захист прав дітей”, співавтор звіту

Ознайомитись із публікацією можна за посиланням

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: