Публікація

Презентація законопроекту «Про засади державної політики захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту»

18 квітня 2018 року в Комітеті ВРУ з прав людини відбулися слухання «Стан реалізації Національної стратегії у сфері прав людини щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, звільнення заручників та відновлення їхніх прав». Окрім досить критичного розгляду парламентаріями дій органів виконавчої влади та високої зацікавленості до події з боку міжнародних організацій, ці слухання мають особливе значення для громадянського суспільства та державного сектору України.

Саме 18 квітня 2018 експертному середовищу України був презентований принципово новий підхід до вирішення проблем збройного конфлікту, окреслений як Засади Правосуддя Перехідного Періоду або ж законопроект «Про засади державної політики захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту».

Валерія Лутковська (Інститут з прав людини)
Валерія Лутковська (Інститут з прав людини)

Як підкреслили у своїх виступах В. Лутковська (Інститут з прав людини) та О. Павліченко (УГСПЛ), Україна потребує узгодженого національного бачення того, що буде відбуватися після встановлення миру: як саме буде відбуватися відшкодування збитків жертвам збройного конфлікту, притягнення винних до відповідальності, а також – як саме держава зможе гарантувати неповторення збройного конфлікту?

Олександр Павліченко (УГСПЛ)
Олександр Павліченко (УГСПЛ)

Саме на ці питання у світовій практиці зазвичай відповідають національні моделі перехідного правосуддя – через запровадження «людського виміру» в державну політику, реалізацію заходів із відшкодування збитків жертвам збройного конфлікту; притягнення винних до відповідальності; реалізацію права знати усю правду про перебіг подій; інституційні реформи як гарантії неповторення збройного конфлікту.

Презентований законопроект був протягом листопада 2017 – лютого 2018 рр. розроблений при Офісі Уповноваженого Верховної Ради робочою групою у складі активістів громадських організацій, народних депутатів, а також представників органів влади. Для експертів УГСПЛ (О.Мартиненко, Д.Свиридова, О.Семьоркіна, М.Тарахкало), які були ядром цієї командної роботи, ця подія стала одним з багатьох успішних результатів роботи УГСПЛ з просування засад перехідного періоду протягом останніх 3 років.

1524118684

 

1524118706

1524118718

Законопроект, готовий до громадського обговорення, буде зареєстрований найближчим часом.

З текстом законопроекту можна ознайомитися за посиланням

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: