Публікація

Прес-конференція УГСПЛ «Війна не має канікул» з нагоди Дня визволення Сєвєродонецька від незаконних збройних формувань 22 липня 2014 року

20 липня, у п’ятницю, об 11:00, в прес-центрі «Главкому» (м. Київ, вул. Шовковична, 8/20) відбудеться прес-конференція Української Гельсінської спілки з прав людини «Війна не має канікул» з нагоди Дня визволення Сєвєродонецька від незаконних збройних формувань 22 липня 2014 року

Прес-конференція буде присвячена важливості питань, пов’язаних з документуванням воєнних злочинів, наслідків конфлікту та наданням допомоги жертвам конфлікту.

Під час заходу планується поінформувати громадськість про проблеми об’єктивної фіксації грубих порушень прав людини під час збройного конфлікту, завданих збитків та втрат, а також повідомити про кроки, які вживає держава у цьому напрямку.

Спікери:

Олексій Біда – координатор Центру Документування УГСПЛ

Еліна Шишкіна – координатор ініціативи «Право на Захист»

Андріан Алексєєв – прокурор відділу нагляду за додержанням законів та виконанням судових рішень у кримінальному провадженні управління з розслідування злочинів проти основ національної безпеки України Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України

Андрій Атаманчук – слідчий в особливо важливих справах Управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях Генеральної прокуратури України

В Україні досі не існує національної бази осіб, які загинули та пропали безвісті на сході України та в  АР Крим. Український уряд та міжнародні організації мають лише приблизну картину втрат серед цивільного населення та комбатантів, масштабів матеріальних втрат у вигляді приватної власності. Відсутність уніфікованої національної бази створює проблеми при отриманні сатисфакції: реституції, компенсації за моральні й матеріальні збитки, отриманні матеріальної, кваліфікованої медичної, психологічної, правової та соціальної допомоги.

Експерти УГСПЛ, в якості першого кроку для вирішення означеної проблеми, презентують результати роботи розробленої ними торік “Мапи пам’яті”, яка візуально надає можливість ознайомитися з даними щодо загиблих на сході України з усіх сторін конфлікту – урядових військових формувань, парамілітарних утворень т. зв. «ДНР»/«ЛНР», підрозділів РФ.

Кожен загиблий має право на пам’ять, а його родина – на справедливу сатисфакцію. Якщо обставини смерті замовчуються, людина гине двічі – в документах та фізично. Кожна жертва конфлікту має право знати, що відбулось з її близькими, та що стало цьому причиною. Це – право знати правду.

Одночасно спікери окреслять перспективи вказаної вище роботи як обов’язкового елементу нового для України явища – перехідного правосуддя. Правосуддя, яке має поєднати світовий досвід та національні практики у сфері справедливого ставлення до усіх жертв конфлікту.

Контактна особа – Максим Петров (УГСПЛ) – 095 483 48 45.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: