Публікація

Правозахисники виграли першу справу щодо катувань проти України в Європейському суді з прав людини

5 квітня Європейський суд з прав людини виніс рішення по справі Афанас’єв проти України. Україна визнана винною в порушенні Європейської Конвенції і зобов’язана сплатити відшкодування 6.500 Євро потерпілому  

Заявник (Олексій Володимирович Афанас’єв, що проживає у Харкові) скаржився, що його було піддано катуванню працівниками міліції на порушення ст. 3 Конвенції. Він також скаржився, що не було проведено негайного та ефективного розслідування, яке могло б довести, що заявник був підданий жорстокому поводженню. При цьому він стверджував, що в Україні взагалі відсутні ефективні засоби захисту права на свободу від катувань та можливості отримання відповідної компенсації за такі дії (стаття 13 Конвенції).

Адвокат Харківської правозахисної групи та Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко вичерпав всі можливі засоби захисту інтересів клієнта в України та подали заяву до Європейського суд з прав людини.

Незважаючи на численні протести уряду, Європейський суд з прав людини прийняв заяву Афанас’єва до розгляду, вважаючи, що дана скарга порушує серйозні питання щодо факту і закону. 5 квітня одноголосно було прийнято рішення по справі Афанас’єв проти України (заява № 38722/02) – Україна порушила статтю 3 та статтю 13 Європейської Конвенції з прав людини і повинна виплатити компенсацію. Такий швидкий розгляд цієї справи яскраво свідчить про беззаперечність порушення його прав та добре підготовлені матеріали справи.

Слід зазначити, що на сьогодні правозахисники захищають права потерпілих від катування по більше ніж 40 справах, значна частина яких швидше за все буде розглянута невдовзі Європейським судом з прав людини.

До тих пір, поки український уряд буде порушувати права людини – він буде змушений платити своїм громадянам після програшу в Європейському суді і тим самим зменшувати власний авторитет на міжнародній арені. А правозахисні організації набувають все більше досвіду у серйозних справах проти представників влади.

Ярослав Гордієвич

РУПОР

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: