Публікація

Правозахисники проти цензури в інтернеті. І звернулися до народних обранців

Звернення щодо законопроекту № 3271 від 25.05.2009 р. «Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України (щодо протидії розповсюдження дитячої порнографії)»
 

Шановний Народний депутате України!

У Верховній Раді України готується до розгляду в другому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо протидії розповсюдженню дитячої порнографії)», який, зокрема, містить доповнення до Закону України «Про телекомунікації» наступного змісту: «Оператори, провайдери телекомунікацій обмежують доступ своїх абонентів до ресурсів, через які здійснюється розповсюдження незаконного інформаційного наповнення (контенту), на підставі рішення суду.»

Звертаємо Вашу увагу на те, що у зазначеному доповненні будь-які посилання на дитячу порнографію відсутні. Фактично йдеться про впровадження механізму обмеження доступу громадян до інформації, яка не визначена законом, оскільки правова конструкція «незаконне інформаційне наповнення (контент) не визначене ані Законом «Про інформацію», ані Законом «Про телекомунікації», ані жодним іншим законом. Незрозуміло, яким чином суди будуть кваліфікувати контент як незаконний. Отже, норма, що введена, грубо порушує статтю 34 Конституції України і відкриває шлях до маніпуляцій і зловживань (зокрема, зловживань правом). Вона буде штовхати органи державної влади на порушення частини другої статті 19 Конституції України, оскільки надасть можливість посадовим особам на свій розсуд визначати, чи є незаконною та чи інша інформація

Ми підтримуємо Ваше шляхетне стремління покласти край виготовленню та розповсюдженню дитячої порнографії, однак, вважаємо, що не можна ухвалювати законопроекти, що порушують Конституцію. Закликаємо Вас не розглядати законопроект у версії, підготовленої до другого читання, а спрямувати його на повторне друге читання.

Аркадій Бущенко, голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини

Євген Захаров, співголова Харківської правозахисної групи

Костянтин Рєуцький, голова правління правозахисного центру “Поступ”

Наталя Беліцер, експерт Інституту демократії імені Пилипа Орлика, Київ

Марія Ясеновська, президент  Харківської обласної фундації “Громадська Альтернатива”

Всеукраїнська молодіжна громадська організація “Фундація Регіональних Ініціатив”

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: