Публікація

Правозахисники готують адвокатський спецпідрозділ на захист прав людини

Незабаром в Україні розпочне діяльність експертна команда правозахисників та борців за права людини, яка складається з професійних адвокатів. 25 юристів, яким вдалося пройти величезний конкурс (понад 10 осіб на місце) беруть участь в унікальній освітній програмі для адвокатів «Міжнародне право в правозахисній діяльності».

Авторитетні міжнародні експерти безкоштовно навчають адвокатів ефективним механізмам захисту прав людини з використанням таких механізмів як Європейський суд з прав людини, комітети ООН тощо. Організовує навчання для учасників з України Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Подібний курс паралельно проходять юристи та адвокати ще з 4 країн – Молдови, Азербайджану, Білорусі та Росії.

Як поінформувала Дар′я Свиридова, національний координатор проекту Дистанційного навчання адвокатів правам людини в Україні: «Основна мета проекту – надати адвокатам та юристам можливість отримання системної дистанційної освіти в галузі прав людини і навчити їх застосовувати стандарти прав людини у щоденній практиці на національному рівні. Програма Дистанційного курсу не ставить перед собою завдання дати конкретні відповіді на складні питання, що стосуються захисту прав людини. Першочергове завдання проекту полягає в тому, щоб познайомити учасників з основними підходами і концепціями в області міжнародного права прав людини і забезпечити майданчик для їхнього обговорення».

Результатами такого курсу в інших країнах вже стали більше 100 скарг, які були направлені в міжнародні та регіональні системи захисту прав людини. Крім того, учасники проекту здійснюють захист правозахисників, беруть участь у спільних проектах з партнерськими організаціями в своїх країнах.

Організатори сподіваються, що цей курс буде не останнім, і все більше професійних адвокатів ставатимуть на захист прав людини, і будуть фахівцями у цій справі.

Проект реалізовується Фондом будинків прав людини разом з 10 правозахисними громадськими організаціями різних країн.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: