Публікація

Правозахисник: закон про внутрішньо переміщених осіб можна вважати зразковим

Набрав чинності Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”. Таким чином, Україні знадобилося 8 місяців з моменту виникнення проблеми для прийняття компромісного закону і ще 13 місяців для ухвалення зразкового закону.

За словами керівника адвокаційного віддлу УГСПЛ Бориса Захарова: “Прийнятий Закон 2166 дійсно можна вважати зразковим – він повністю відповідає міжнародним стандартам. Тепер іноземні громадяни та особи без громадянства, які постійно проживають на території України і проживали на тимчасово окупованих територіях, зможуть стати внутрішньо переміщеними особами. Також цей закон є першим кроком до відступу від радянського рудимента “прописки”. Тепер громадяни, які проживали на тимчасово окупованих територіях до окупації, але не були там зареєстровані, також зможуть за розширеною процедурою стати внутрішньо переміщеними особами”.

Довідка: ВПО тепер буде діяти безстроково, і переселенцям не треба буде проходити перереєстрацію, а також реєструватися в ДМС. Цей закон також допомагає зареєструватися внутрішньо переміщеним особам на ринку праці і знайти роботу.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: