Публікація

Право власності в умовах збройного конфлікту на сході України

Військовий конфлікт на сході України ще більше загострив проблему тотальної зневаги до майна та власності, а з нею й до людської гідності. Обстріли громадських будівель з облаштуванням там військових об’єктів, відбирання житла та віджимання бізнесу стали, на жаль, традиційним фоном протистоянь. А випадки відвертого пограбування представниками добровольчих батальйонів національної гвардії місцевих жителів важко ототожнити із боротьбою за «уми» мешканців Донбасу.

У пропонованому аналітичному звіті задокументовано найбільш характерні випадки порушення права власності на території військового конфлікту. На основі свідчень місцевих мешканців, моніторингових місій до міст Донецької та Луганської областей, УГСПЛ спробувала оцінити межі завданої шкоди інституту власності та спроможності уряду вплинути на мінімізацію наслідків таких втрат.

Видання присвячене комплексному аналізу захисту права власності у ситуації збройного конфлікту на cході України. Розглянуті міжнародно-правове розуміння сутності права на вільне володіння власністю та його правової природи. Здійснений аналіз практики Європейського суду з прав людини та формування європейських стандартів захисту права власності. Досліджено особливості захисту власності в умовах збройного конфлікту. Розглянуті проблемні питання дотримання права власності під час збройного конфлікту на сході України.

У доповіді використана інформація, отримана в ході польової місії, що здійснена за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook facebook.com/USAIDUkraine.

Звіт оприлюднено у розділі Видання.

Автори: О. А. Біда, А. Б. Блага, О. А. Мартиненко, М. Г. Статкевич; за заг. ред. А. П. Бущенка / Українська Гельсінська спілка з прав людини

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: