Публікація

Понад 370 тисяч осіб очікують прийняття закону про переселенців

Правозахисники вимагають від депутатів термінового прийняття закону про переселенців. Лист з проханням розглянути проект закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» підписали  провідні правозахисні організації України.

«Зважаючи на те, що ухвалення Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» має високе соціальне значення, просимо Вас зробити все можливе, для того, щоб законопроект був позачергово поставлений на голосування 7 жовтня 2014 р. як пріоритетний та був прийнятий. Адже від прийняття цього законопроекту залежить становище понад 370 тисяч осіб, а також те, що Закон відкриває шлях для міжнародної благодійної допомоги переселенцям і допомозі державі у вирішенні цієї проблеми», – йдеться у зверненні правозахисних організацій до голови Верховної Ради України Олександра Турчинова.

Нагадаємо, законопроект «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»  був розроблений в Адміністрації Президента у співпраці з міжнародними організаціями та правозахисниками. Його внесла у Верховну Раду група народних депутатів, серед яких Ірина Геращенко, Андрій Шевченко, Валерій Пацкан, Ірина Луценко та інші. Депутати подали в Верховну Раду цей закон ще 28 серпня. Він був включений до порядку денного 16 вересня, але так і не був розглянутий».

Законопроект містить декілька принципово нових положень, які зможуть вирішити найбільш нагальні питання по життєзабезпеченню внутрішньо переміщених осіб і членів їх сімей.

Зокрема, в проекті закону розроблена процедура спрощення порядку тимчасової реєстрації вимушених переселенців, скорочення термінів розгляду заяв про оформлення та переоформлення (до одного дня). Реєстрація переселенців дозволить їм отримати доступ до всього обсягу адміністративних послуг, в тому числі, дозволить перереєструвати бізнес і продовжити економічну діяльність

Законопроект гарантує продовження соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, забезпечення їх соціальними та медичними послугами.

Також у проекті передбачено забезпечення державою системи гарантій соціального та пенсійного забезпечення та фінансування витрат, пов’язаних з тимчасовим поселенням сімей внутрішньо переміщених осіб у державні та комунальні установи.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Вимагаємо припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів

Представники українського громадянського суспільства констатують небезпечну тенденцію щодо переслідування органами правопорядку антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів...

12 April 2024

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: