Публікація

Полтавчанин зізнався, що допомагав міліціонерам фальсифікувати кримінальні справи. Правозахисники вимагають забезпечити йому належний захист

22 вересня 2010 року мешканець Полтави В. Корніленко виступив з заявою про те, що за вказівкою працівників підрозділу з боротьби з незаконним обігом наркотиків Полтавського міського управління УМВС взяв участь у провокації злочину та фальсифікації матеріалів кримінальної справи.

Більше того, В. Корніленко зазначив, що й раніше під тиском працівників міліції різних ОВС, підпорядкованих УМВС України в Полтавській області неодноразово брав участь в подібних «операціх».

Корніленко зізнався, що мусив «співпрацювати», бо боявся, що і проти нього відкриють кримінальну справу.

Українська Гельсінська спілка з прав людини зазначає, що проблема провокування та фальсифікації злочинів посадовими особами органів внутрішніх справ, зокрема через «підкидання» наркотиків, має загальнодержавний масштаб. Це вбачається з численних звітів українських та міжнародних правозахисних організацій, а також скарг звичайних українців.

Правозахисники стверджують, що розповсюдженим явищем стає ситуація, коли боротьба з нелегальним обігом наркотиків перетворюється правоохоронцями на полігон для поживи через зловживання службовим становищем.

 

Українська Гельсінська спілка з прав людини вважає, що свідчення В. Корніленка, який не побоявся оприлюднити таку інформацію попри тиск, який на нього чиниться з боку співробітників міліції, можливо дають підстави для негайного та ретельного розслідування методів діяльності підрозділів з боротьби з нелегальним обігом наркотиків в Полтавській області. А можливо і за її межами. Масштаби застосування таких методів не можуть не турбувати. Наслідки використання доказів, отриманих за допомогою таких методів можуть бути руйнівними для десятків та сотень людей, яких звинуватили у злочинах на таких «підставах».

 

УГСПЛ вимагає від Генеральної прокуратури забезпечити захист Корнілєнка та провести перевірку матеріалів кримінальних справ, які були створені за його участю.

Повний текст звернення можна прочитати тут: http://helsinki.org.ua/index.php?id=1286444302

Детальніше можна подивитися тут:

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: