Публікація

Після виборів політикам доведеться домовлятися

Депутати змушені будуть домовлятися. До такого висновку прийшли експерти круглого столу «Куди ведуть Україну лідери передвиборчих перегонів», організованого Фондом «Демократичні ініціативи».

Адже в програмах нинішніх лідерів політичних перегонів (НУ-НС, ПР, БЮТ, Блок Литвина, КПУ, Соціалістична партія) більше схожого, ніж відмінного. Спірні ж питання партії намагаються тактично обійти. Так, наприклад, стосовно зняття мораторію на продаж землі, лише блок Литвина в своїй програмі висловився однозначно проти. Інші ж політичні сили, навіть Комуністична партія, прописали це питання дуже розмито, що не виключає можливості їхньої згоди на зняття мораторію. Так само неоднозначно висловлюються партії і щодо зовнішньої політики країни та політичної реформи.

Об’єднуючим фактором в програмах політичних партій стали соціальні питання, а також перспектива розширення повноважень місцевого самоврядування, скасування депутатської недоторканності та судової реформи.
Зокрема щодо соціальної сфери, всі погоджуються щодо необхідності збільшення пенсій та довершення пенсійної реформи, ліквідації зрівнялівки. Всі твердять про підтримку молоді, молодої родини, соціальний захист та підвищення зарплат, про необхідність повернення заощаджень. Але експерти підрахували, що у такому разі бюджет ЛИШЕ НА СОЦІАЛЬНІ ВИПЛАТИ має закладатись від 55 до 200 млрд. гривень. А загальний бюджет України на 2007 рік становить 191 млрд. гривень. То чи реальні обіцянки?

Об’єдналися партії і в тому, аби напередодні виборів внести бездарні зміни у виборче законодавство. Про це з обуренням розповів заступник голови Комітету виборців України Олександр Черненко. За його словами вина політиків полягає в тому, що вони, перш ніж прийняти рішення, не дослухались до думки експертів та громадських організації. І через це маємо на сьогодні реєстр виборців, про який багато кричали та якого досі не існує. Маємо порушення прав виборців, що напередодні виборів перетнули кордон України, але до виборів встигли повернутися назад, та вже були вилучені зі списків виборців.
Найбільшою загрозою майбутніх виборів Олександр Черненко вважає ЦВК, адже, за його словами, члени Центральної виборчої комісії нічого не вирішують. За них приймають рішення ті політичні сили, які їх делегували.

Загалом же експерти круглого столу дострокові вибори схвалюють. Олексій Гарань – професор Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктор історичних наук вважає, що дострокові вибори стали плюсом. Адже був порушений баланс сил в середині влади, і вибори цей баланс відновили.

Марина Говорухіна

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: