Публікація

Під головуванням Президента відбулося дев’яте пленарне засідання Національної комісії із зміцнення демократії та утвердження верховенства права

Під головуванням Президента України Віктора Ющенка відбулося дев’яте пленарне засідання Національної комісії із зміцнення демократії та утвердження верховенства права.

У вступному слові на початку засідання Глава держави підкреслив, що високо цінує роботу Комісії, проведену за останній час. Він зазначив, що запропоновані нею ініціативи були вивчені Секретаріатом Президента і частина з них вже сформульована як відповідні Укази та законопроекти, подані до Верховної Ради, частина перебуває на розгляді у Секретаріаті Президента.

Віктор Ющенко розглядає Комісію як винятковий практичний інструмент в об’єднанні зусиль органів державної влади, політичних партій, громадських організацій у царині демократичного і правового становлення України.

Окреслюючи завдання Комісії на найближчі півтора-два роки, Віктор Ющенко звернув увагу на її роботу щодо конституційного вдосконалення. «Нам треба ініціювати, по суті, якісно новий етап здійснення політичної реформи в Україні, створення дійсно збалансованої системи влади», – сказав Президент. Це завдання, на його думку, має вирішуватися на трьох засадах: по-перше, системне опрацювання пропозицій з удосконалення конституційного регулювання суспільних відносин, друге – широке й професійне обговорення, третє – залучення до цього процесу громадськості, а не тільки державних органів та політичних лідерів. «Я запропонував і Голові Верховної Ради, і Прем’єр-міністрові внести свої пропозиції щодо кандидатур для включення до складу Комісії», – додав Президент. Говорячи про роль у цьому питанні Національної комісії із зміцнення демократії та утвердження верховенства права, Віктор Ющенко наголосив, що вона «повинна стати одним із важливих центрів, який би формував і забезпечив попереднє обговорення відповідних пропозицій».

Окрім цього, В. Ющенко підкреслив, що сьогодні українське суспільство потребує підвищення правової культури та правосвідомості громадян. Тому проблеми у цій сфері також мають бути детально вивчені та обговорені Комісією.

Ще одним пріоритетним завданням Комісії В. Ющенко назвав питання вдосконалення судової системи. «Нам треба швидко і якісно формувати основи проведення судової реформи. Вона повинна бути дуже конкретна, легко читатися усіма сторонами, які мають відношення до цього питання», – наголосив Глава держави.

Президент також назвав пріоритетом реформування правоохоронних органів. «Країні потрібна нова, сучасна європейська модель правоохоронних органів, яка відповідатиме європейським стандартам і забезпечить належний рівень захисту прав і свобод людини й громадянина, інтересів суспільства й держави», – сказав В. Ющенко. Це, на думку Президента, одна з найважливіших складових адаптації правової системи, законодавства України до норм і принципів міжнародного права, інтеграції України до європейського співтовариства. При цьому, наголосив В. Ющенко, мають бути реформовані прокуратура, перш за все, з виключенням зі сфери її діяльності таких нехарактерних для неї функцій, як досудове слідство; реформування системи досудового слідства, Міністерства внутрішніх справ України, його трансформація у цивільний орган.

Глава держави також порушив питання необхідності вдосконалення у сфері кримінальної юстиції та забезпечення правопорядку.

У засіданні зокрема взяли участь Голова Національної комісії із зміцнення демократії та утвердження верховенства права Сергій Головатий, заступник Глави Секретаріату Президента України Ігор Пукшин, Голова СБУ Ігор Дріжчаний, Голова Верховного суду України Василь Онопенко, суддя Конституційного Суду Віктор Шишкін та Виконавчий директор УГСПЛ Володимир Яворський.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: