Публікація

Перебіг конфлікту на сході України та його періодичне загострення безпосередньо впливають на повсякденне життя всієї України

Центр документування УГСПЛ подає історіографію подій гібридного збройного конфлікту в Україні на прикладі окремих міст Донбасу. Серія аналітичних довідок починається з подій у Сєвєродонецьку.

Сєвєродонецьк, розташований поруч із Донецьком та Луганськом, свого часу був епіцентром так званої «Русской весны» на Донбасі. Ще під час президентських перегонів 28 листопада 2004 року саме в Сєвєродонецьку відбувся Перший Всеукраїнський з’їзд народних депутатів та депутатів місцевих рад, організований Партією регіонів. Саме тоді делегати з’їзду висунули ідею відділення східних та південних регіонів України в окреме державне утворення у відповідь на Помаранчеву революцію. В 2014 році саме ці регіони повинні були скласти так звану «Новоросію».

Під час моніторингових місій Центру документування Української Гельсінської спілки з прав люидини було зібрано історії свідків, проаналізовано відкриті джерела та статистичні дані про основні порушення прав людини, в тому числі – право на життя.

Відчувши під час окупації на собі всі принади «Русского мира» (вбивства, грабунки, мародерство) Сєвєродонецьк з епіцентру «Русской весны» після визволення стає не тільки містом, де знаходиться Луганська військово-цивільна адміністрація, але і містом примирення і порозуміння української Луганщини.

Ознайомитись зі звітом можна за посиланням.

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці аме- риканського народу, наданій через Агентство США з міжна- родного розвитку (USAID) в рамках проекту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за зміст публікації несуть ви- ключно автори та УГСПЛ.

Американський народ через USAID надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отри- мати на офіційному веб-сайті USAID ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook www.facebook.com/ USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: