Публікація

Парламентський Комітет у закордонних справах рекомендує парламенту ратифікувати Європейську угоду про осіб, які беруть участь у процесі Європейського суду з прав людини

Відповідно до зазначеної Угоди Сторони зобов‘язуються забезпечити, щоб особи, які беруть участь у процесі порушеному, згідно з положеннями Конвенції про захист прав і основних свобод людини, користувалися імунітетом від судового переслідування стосовно їхніх дій в Суді. А також мали свободу спілкування із Судом та свободу подорожування з метою участі в його процесі.

Угода застосовується до таких осіб: сторони процесу, їхні представники або консультанти, свідки та експерти, викликані судом, та інші особи, запрошені Головою Суду взяти участь у процесі.

Угодою зазначено, що такі імунітети та привілеї надаються вищезгаданим особам лише з метою забезпечення їм свободи слова та незалежності, необхідних для виконання ними своїх функцій, завдань чи обов‘язків або для здійснення їхніх прав стосовно Суду.

Комітет вважає, участь України в Угоді підвищить рівень захисту прав та основних свобод людини і громадянина та надасть додаткові гарантії такого захисту.

Секретаріат Ради українських правозахисних організацій

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: