Публікація

Парламент контролюватиме проведення демонстрацій

Депутати планують утворити тимчасову спеціальну комісію, яка би контролювала проведення мітингів та демонстрацій в Україні.

Парламентський Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин підтримав проект Постанови про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з моніторингу щодо додержання конституційних прав громадян на участь у зборах, мітингах, походах, демонстраціях та виконання Закону України “Про статус народного депутата України”, поданий народними депутатами України В.Пинзеником, В.Цушко.

На засіданні Комітету зазначалося, що, згідно із ст. 89 Конституції України “Верховна Рада України у межах своїх повноважень може створювати тимчасові спеціальні комісії для підготовки і попереднього розгляду питань”. Виходячи з назви Постанови, до повноважень Тимчасової комісії має бути віднесено здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав громадян на участь у зборах, мітингах, походах, демонстраціях, та проведення моніторингу виконання Закону України “Про статус народного депутата”.

Разом з тим, наголосили народні депутати, в проекті не надається тлумачення терміну “моніторинг” і неясно, яким саме чином він має здійснюватися. Також не визначені мета створення і функції Тимчасової спеціальної комісії. В Постанові ж лише вказано, що Тимчасова спеціальна комісія має внести пропозиції щодо регламенту та процедури проведення “Дня Уряду України” в грудні 2003 року з порядком денним “Додержання конституційних прав громадян на участь у зборах, мітингах, походах, демонстраціях та виконання Закону України “Про статус народного депутата України”, що не може бути виконано у зазначений термін.

За підсумками обговорення члени Комітету рекомендують парламенту прийняти цю постанову за основу і доопрацювати її з урахуванням висловлених зауважень.

Секретаріат Ради українських правозахисних організацій

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: