Публікація

Парламент декриміналізує відповідальність за систематичне заняття проституцією

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує парламенту підтримати запропоновані урядом зміни до Кримінального кодексу України.

Законопроектом № 4280 пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України з метою удосконалення кримінальної відповідальності за торгівлю людьми та втягнення у заняття проституцією. Законопроект внесений до парламенту Кабінетом Міністрів України.

Ініціатива прийняття даного закону зумовлена тим, що торгівля людьми являє собою вид транснаціональної злочинності. Вона стала гострою та актуальною проблемою для України і має тенденцію до зростання.

Проектом пропонується викласти в новій редакції статтю 149 Кримінального кодексу України. Так, передбачити кримінальну відповідальність за вербування, перевезення, передачу, переховування або одержання особи шляхом насильства чи погрози його застосування, викрадення, обману, зловживання довірою, зловживання владою чи своїм службовим становищем або уразливим станом особи, а також інших форм примушування, вчинені з метою її експлуатації.

Крім того, пропонується декриміналізувати відповідальність за систематичне заняття проституцією, виключивши положення частини першої зі статті 303 Кримінального кодексу, та привести у відповідність зі структурою Кодексу положення щодо втягнення у заняття проституцією, передбачивши посилену кримінальну відповідальність (обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк ), в тому числі щодо неповнолітнього (позбавлення волі на строк від п’яти до семи років), а також за сутенерство (позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої).

Профільним Комітетом по цьому законопроекту є Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, який також підтримав його. Народний депутат В.Мойсик 15 грудня цього року вніс до парламенту проект Постанови про прийняття законопроекту в першому читанні (за основу).

 Секретаріат Ради українських правозахисних організацій

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: