Публікація

Отримано відповіді на звернення громадських організацій з приводу закликів до порушення прав дітей львівським чиновником

10 лютого 2010 р. у Інтернет ЗМІ (http://www.osvita.org.ua/news/49519.html, http://obk.lviv.ua/news/10642.htm) з’явилися повідомлення про те, що перший заступник Львівського міського голови Олег Синютка закликає педагогічних працівників до тілесних покарань дітей. «Якщо якийсь учень колись дістане по задниці, а колись лінійкою по руках – у цьому немає нічого страшного.  

Ще нікому від того, що дістав по задниці гірше не стало”, – пояснив він під час наради з директорами шкіл Франківського району міста Львова 10 лютого 2010 р. Оскільки подібні заяви є прямими закликами до порушення прав дітей, які закріплені в міжнародному та національному законодавстві, а також виявом протиправної поведінки державного службовця, Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна» за підтримки інших громадських організацій, таких як Західноукраїнський центр «Жіночі перспективи», ВГО «Служба захисту дітей», Міжнародна громадська організація «Школа рівних можливостей», Центр правових та політичних досліджень “ДУМА”, Харківська міська громадська організація «Харківський інститут соціальних досліджень», Правозахисний центр геїв та лесбіянок «Наш світ», Інформаційно-правовий центр “НАШЕ ПРАВО”, Громадська організація “Центр розвитку дитини і сім’ї “РОДІС”, НМЦ «Інтелект», написали відкрите звернення до Голови Верховної Ради України, Президента України, Прем’єр-міністра України, Генерального Прокурора України, Міністра освіти та науки України, Міністра у справах сім’ї, молоді та спорту, Голови Комітету Верховної Ради України з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, Голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти та науки, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Львівського міського голови, Голови Представництва Дитячого фонду в Україні, Голови Представництва Ради Європи в Україні з закликом розібратися у ситуації та вжити заходів у межах компетенції.  

 На сьогоднішній день надійшли відповіді від Генеральної Прокуратури України, Львівської обласної прокуратури, Міністерства освіти та науки України та Львівського обласного управління освіти і науки, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Львівського міського голови, Представництва Ради Європи в Україні.   Виходячи з відповідей на звернення, прокуратурою м. Львова проведено перевірку, в ході якої встановлено, що 10.02.2010 у м. Львові дійсно відбулася робоча нарада при першому заступникові Львівського міського голови Синютці О.М. з керівниками освітніх закладів Франківського району м. Львова за участю департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та управління освіти Франківської районної адміністрації.

 За свідченнями учасників наради, жодних закликів щодо залучення дітей до примусової праці, а також застосування фізичного насильства чи порушення інших прав дітей не озвучувалось. Сам пан Синютка також категорично заперечує інформацію, надану у ЗМІ. Слід зауважити той факт, що за даними перевірки, жодних записів чи протоколу наради не велося.   Оскільки перевіркою не встановлено документальних чи інших підтверджень доводів, наведених у зверненні громадських організацій, Генеральна прокуратура не вважає за необхідне вживати жодних заходів прокурорського реагування.   Міський голова Львова також не вважає за необхідне вживати заходів до свого заступника, посилаючись на те, що на робочій нараді взагалі не були присутні представники ЗМІ, а тому інформація висвітлена у цих ЗМІ подана зі слів невідомих осіб і вирвана з контексту, при цьому, начебто, повністю спотворено інтонації та суть розмови.  

Цією ж інформацією керується і Секретаріат Уповноваженого з прав людини, висловлюючи думку про відсутність підстав для правового реагування. При цьому наголошується, що позиція Уповноваженого з прав людини послідовна і однозначна: українські діти повинні бути захищені від будь-якого прояву насильства, в тому числі фізичного. Уповноважений також висловлює підтримку правозахисникам та готовність співпрацювати. Таку ж позицію висловлює Представництво Ради Європи в Україні.   Отримано також відповідь від Міністерства освіти і науки України, де викладено позицію Міністерства: висловлення заступника міського голови Львова є такими, що суперечать чинному законодавству в галузі освіти.   Інші адресати на звернення не відреагували.   За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка., до Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна», 044 205 37 36, 205 36 95. Контактна особа: Наталія Бочкор

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: