Публікація

Організація виборів в Україні не відповідає нормам Ради Європи

12 жовтня 2004 року народні депутати України – члени Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Борис Олійник (голова Постійної делегації), Анатолій Раханський (заступник голови Постійної делегації) і Сергій Головатий- провели прес-конференцію за підсумками роботи четвертої частини чергової сесії ПАРЄ.

Як наголосив Б.Олійник, ПАРЄ заслухала і взяла до відома доповідь про діяльність своїх Бюро та Постійного комітету, яку представляв Люк ван ден Бранде (Бельгія). Стосовно майбутніх президентських виборів в Україні доповідач, зокрема, зазначив, що “їх організація поки не відповідає нормам Ради Європи”.

Члени Асамблеї Хрістос Пургурідіс і Ханна Северінсен, які взяли участь в обговорення доповіді про діяльність Бюро та Постійного комітету, торкнулися оцінок їх недавнього візиту в Україну у складі делегації ПАРЄ для ознайомлення з ходом підготовки до президентських виборів. Так, Хрістос Пургурідіс заявив, зокрема, що “в Україні дуже невеликі шанси на проведення вільних справедливих виборів”, і зазначив, що в цьому контексті “необхідні термінові дії”. Ханна Северінсен, гостро критично оцінивши висвітлення виборчої кампанії з боку українських ЗМІ, на її думку помітно упереджених щодо опозиційних кандидатів, зазначила, що “ситуацію ще можна поліпшити”, і закликала збільшити кількість спостерігачів від ПАРЄ на виборах в Україні до 40-45 осіб. Вона, за словами голови української делегації, також подякувала Голові Верховної Ради України та українській делегації в ПАРЄ за плідне співробітництво та сприяння діяльності спостерігачів Асамблеї.

8 жовтня відбулося засідання Бюро Асамблеї, на якому, за пропозицією Ханне Северінсен, було ухвалено рішення про збільшення чисельності делегації спостерігачів ПАРЄ на президентських виборах в Україні з 30 до 40-45 осіб.

Відповідаючи на запитання журналістів стосовно упередженого ставлення ПАРЄ до України, Голова Постійної делегації Борис Олійник наголосив: “У жодному разі не існує чогось упередженого… Якби ми виконали принаймні свої зобов’язання, на виконання яких термін відводиться три роки, а ми вже виконуємо десять…, то ми могли б говорити, що до нас якесь упередження. А так ми можемо говорити, що до нас терпиме, терпляче ставлення… Неприємно, коли критикують Україну, але гідність полягає в тому, щоб достойно сприймати критику, а не відкручуватись від неї і не ховатися за патріотизм”.

РУПОР

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: