Публікація

Олаолу Фемі звільнений з СІЗО після півтора років арешту за абсурдним звинуваченням

Нігерієць Олаолу Сунканмі Фемі у середу, 17 квітня, після вісімнадцятимісячного ув’язнення був звільнений з-під варти прямо в залі суду. Нагадаємо: луганська прокуратура пред’являє Фемі звинувачення у нападі з метою вбивства на компанію молодих людей. Звинувачення, на думку правозахисників, не витримують критики. Суд взяв до уваги аргументи низки громадських організацій та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, і постановив змінити підсудному запобіжний захід з утримання у СІЗО під арештом на звільнення під поруку Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Фундація Регіональних Ініціатив".

Розгляд клопотань про зміну запобіжного заходу тривав з початку березня нинішнього року. Ленінському суду міста Луганська для цього знадобилося 4 засідання, на яких змінилося четверо перекладачів. Адвокати Фемі Людмила Гавриш та Андрій Мінаєв клопотали про звільнення підзахисного під підписку про невиїзд, а 10 громадських організацій з України та Росії запропонували звільнити Фемі під свою поруку. Суддівською колегією було розглянуто три з клопотань, які надійшли на даний момент, і виконано одну з них – Фундації Регіональних Ініціатив, підтримане омбудсманом. Суд ухвалив дане рішення, керуючись дотриманням прав підсудного та економії часу, а також посилаючись на тривалість і складність процесу.

Таким чином, вчора було зроблено важливий крок на шляху відновлення справедливості у справі Олаолу Фемі – звільнення з-під варти істотно звузить можливості прокуратури чинити тиск на підсудного. Однак, правозахисним та громадським організаціям, активістам належить ще довга і копітка робота, результатом якої має стати зняття з Фемі всіх звинувачень і притягнення до відповідальності осіб, причетних до фальсифікації матеріалів слідства.

Наступне судове засідання у справі призначено на 7 травня.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: