Публікація

ОБСЄ, МОМ та Ла Страда закликають до прийняття комплексного законодавства з протидії торгівлі людьми в Україні

Міжнародні та громадські організації, які активно сприяють зусиллям України у боротьбі з торгівлею людьми, підкреслили необхідність введення в дію комплексного закону з протидії торгівлі людьми та Загальнодержавної цільової програми протидії торгівлі людьми на 2011-2015 роки під час прес-конференції, що відбулася сьогодні у Києві з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми.

Розробка комплексного законодавства є ключовим фактором у забезпеченні захисту прав постраждалих від торгівлі людьми, а також запобіганні та належному переслідуванні цього злочину. Воно може стати надійним інструментом у поєднанні зусиль державних органів та громадянського суспільства з протидії торгівлі людьми відповідно до принципів верховенства права та прав людини.   

“На запит Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту ми надали допомогу державним органам у розробці закону з протидії торгівлі людьми та Загальнодержавної програми протидії торгівлі людьми на 2011-2015 роки,” – зазначив Посол Любомир Копай, Координатор проектів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні.

 

“Ми сподіваємось, що ці акти будуть ухвалені найближчим часом та слугуватимуть не лише запорукою належного покарання злочинців, але й також ефективним запобіжним засобом та джерелом державної підтримки постраждалих осіб. Це допоможе Україні підтримувати комплексний підхід до протидії торгівлі людьми у відповідності до чинних міжнародних норм та стандартів, як того вимагає План дій ОБСЄ з боротьби з торгівлею людьми, прийнятий у 2003 році,” – додав він.

 

За інформацією Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, країнами призначення для більшості з 827 виявлених у 2010 році постраждалих осіб були Російська Федерація та Польща, при цьому понад половина постраждалих експлуатувалась у примусовій праці. Зростає кількість українських громадян, що постраждали від торгівлі людьми всередині країни. Також зростає кількість випадків для експлуатації у будівельній та сільськогосподарській галузях, однак попри це торгівля людьми для примусової проституції й досі вважається основною формою сучасного рабства.

 

“МОМ сподівається, що боротьба з торгівлею людьми залишатиметься серед пріоритетів українського уряду. Ми позитивно оцінюємо те, що проект Загальнодержавної програми протидії торгівлі людьми зосереджено зокрема і на наданні безпосередньої допомоги постраждалим” – вважає Манфред Профазі, Голова Представництва МОМ в Україні.

 

“Водночас надзвичайно важливим є забезпечення достатнього бюджетного фінансування служб, що надають соціальні послуги постраждалим від торгівлі людьми, і що гарантуватиме доступність допомоги для постраждалих й після припинення фінансування з боку міжнародних донорів” – додав він.

 

Катерина Левченко, Президент Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» представила відкритий лист українських громадських організацій України до влади стосовно розробки нової Загальнодержавної програми протидії торгівлі людьми.

 

“Завдання Програми мають бути конкретними та вимірюваними, спрямованими на реальне покращення ситуації, на допомогу людям, які її потребують. Програма має розроблятись у конструктивній співпраці з організаціями громадянського суспільства, які мають багаторічний  досвід роботи в цій сфері,” – заявила Левченко.

 

Координатор проектів ОБСЄ в Україні, МОМ та Ла Страда здійснюють координацію своїх зусиль, спрямованих на протидію торгівлі людьми в Україні.

 

 

 

 

Контактні особи:

 

Координатор проектів ОБСЄ в Україні

п. Тетяна Руденко, Національний менеджер проектів

+38-044-492-03-82

 

Представництво МОМ в Україні

п. Рут Крчмар, Координатор Програми з протидії торгівлі людьми

+38-044-568-50-15

 

Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна»

п. Людмила Ковальчук, Віце-президент

+38-044-205-36-95

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: