Публікація

На зоні краще, ніж в Херсоні

Громадські організації Херсона ще на початку лютого розпочали безстрокове пікетування Апеляційного суду Херсонської області, вимагаючи відставки його голови Анатолія Іванищука. Вони звинувачують А. Іваніщука у протиправних діях та зловживанні службовим становищем.

Сьогодні на прес-конференції в УНІАН представники громадських організацій Херсонщини „Гільдія бізнесу” та „Громадський контроль” представили факти службових зловживань та корупційних діянь А. Іванищука, які призвели до „активної торгівлі замовними судовими рішеннями”, свавільної „розправи над вільною пресою та підприємцями”.

Так, на початку лютого було порушено кримінальну справу проти газети „Чесне слово”, яка у ході президентських виборів підтримувала Віктора Ющенка, через нібито погрозу життю судді. „Погрозу” херсонські правоохоронні органи вгледіли у статті, де містилася інформація про те, що місцевий прокурор Г. Маренчук намагається незаконно закрити 15 підприємств. За фразу „якщо корупціонерам і правопорушникам не дати по рукам, вони зовсім розпоясаються” колектив газети переслідують, її працівників залякують.

Та чомусь місцеві правоохоронці не подумали, злякавшись фрази „дати по рукам”, що тим самим визнали, що прокурор Маренчук таки підпадає під категорію „корупціонера і правопорушника”.

Утиски свободи слова не почалися з цього випадку. За словами В. Лук’яненка, „Чесне слово” було єдиним у Херсоні опозиційним виданням, за що й піддавалось гонінням та тиску з боку місцевої влади.

Після перемоги на виборах В. Ющенка, газета опублікувала факти незаконного, на думку учасників прес-конференції, збагачення голови Апеляційного суду Херсонської області Іванищука А. П. (вартість майна родини Іванищуків, за словами В. Лук’яненка перевищує 5 мільйонів доларів), та інформацію про корупційні діяння А. Іванищука, судді В. Бойка та прокурора Г. Маренчука. Саме після цього і почалося відверте переслідування газети.

Як повідомив, В. Лук’яненко, спочатку „сфабрикувалася справа” проти адвоката газети Я. Ващука. Його посадили до в’язниці і звільнили лише через 40 діб після втручання місцевих депутатів. Трохи пізніше суддя В. Бойко наклав штраф на газету „Чесне слово” у розмірі ста тисяч гривень на користь „ярого прихильника Януковича” П. Мельничука, власника мережі будівельних магазинів „Старик Хоттабыч”. Газета у статті „Старик Хоттабыч, пора выйти из тени и заплатить налоги”, критикувала його за ухилення від сплати податків.

Випадки зловживання правоохоронцями службовим становищем виявляються не лише у переслідуванні свободи слова. „Інакомислячі” підприємці теж не знають спокою.

Проти керівництва фірми „Біолог”, що займається виготовленням покрівельних матеріалів і вже два роки виділяє кошти для руху на підтримку Ющенка, порушили кримінальну справу за нібито неправильне оформлення документів. Артур Лук’яненко, один із керівників „Біолога”, розповів, що вже тривалий час біля його житла чергує міліція, проводяться допити його родичів та знайомих. „Я приїхав вчора до Києва, щоб мене не заарештували”, – говорить він.

За такою схемою, за словами учаснків прес-конференції, на Херсонщині було закрите не одне підприємство. Проти фірми порушується кримінальна справа, на її майно накладається арешт, а потім розпродається. А прибуток ділиться між учасниками „афери”, включаючи місцевих суддів та прокурорів.

За словами пердставника „Гільдії бізнесу” Володимира Лук’яненка, вже протягом десяти років судова система Херсонщини є не чим іншим, як чітко окресленою мафіозною структурою, де не існує поняття змагальності сторін, а є лише „змагальність гаманців і грошей”.

Позавчора, представники громадських організацій Херсонщини, проводячи пікет під Адміністрацією Президента, зустрілися з Віктором Ющенком, у якого просили про відставку голови Апеляційного суду. Віктор Ющенко направив „борців за справедливість” до Міністра юстиції Романа Зварича. За словами В. Лук’яненка, Зварич пообіцяв херсонцям підтримку і сказав, що швидше за все Іванищука не лише звільнять, а й посадять у в’язницю.

На думку учасників прес-конференції, іншого виходу, як приїхати до Києва і просити допомоги у Президента, для захисту мешканців Херсона „від свавілля продажних суддів і нехтування основних прав і свобод громадян” просто не залишилося.

„Навіть на зоні краще, ніж у нас, бо там є свої правила і свої закони. А в Херсоні ніякі закони вже протягом десяти років не діють”, – наголосив голова обласної ВГО „Громадський контроль” Олександр Плішко.

Олена Голюк,

РУПОР

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: