Публікація

На Сході презентували «Мапу пам’яті» загиблих в ході збройного конфлікту

Протягом минулого тижня, з 25 по 30 вересня, Центр Документування Української Гельсінської спілки з прав людини презентував «Мапу пам’яті» у п’яти містах Луганщини та Донеччини.

Концепт транзитивного правосуддя або правосуддя перехідного періоду (Transitional Justice), що впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини в Україні, включає в себе низку заходів від конфлікту до примирення. Серед етапів, якими цей концепт буде реалізовуватись: меморіалізація всіх загиблих та встановлення істини щодо воєнних злочинів скоєних під час військових дій. Саме для цього була створена мапа.

З Мапою можна ознаймитись на сайті.

Робота, яка була проведена протягом півроку, об’єднала інформацію про близько десять тисяч загиблих у конфлікті. Правозахисники, акцентуючи увагу на цінності людського життя та необхідності меморіалізації всіх загиблих у конфлікті, не розділяють за статусом (цивільний чи військовий) або збройною стороною, яку займали загиблі.

«Смерть всіх зрівняла, – каже Олексій Біда, координатор Центру документування УГСПЛ. – Наше завдання залишити пам’ять про ці події для запобігання маніпуляціям числом жертв або обставинами загибелі. Інформаційна війна почалась раніше за військове протистояння і буде тривати після його завершення. Ідентифікувати кожного поіменно це наш громадський обов’язок, який буде нагадувати наступним поколінням про жахи війни, що стане гарантією неповторення таких подій у майбутньому».

dsc_0254_0
Олексій Біда та Сергій Мовчан. Фото – Кризовий центр “Сіверський Донець”

25 вересня перша презентація відбулась у Сєвєродонецьку. Захід викликав суттєву зацікавленість серед місцевих ЗМІ та громадських активістів. На жаль, на цю подію не звернула увагу місцева адміністрація, на презентації не було представників сектору інформаційно-аналітичної роботи та відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Луганської ОДА, Державного архіву області, до сфери компетенцій яких належить дана тематика.

27 вересня на презентацію у Краматорську завітали  представникам групи координації цивільно-військового співробітництва штабу АТО.

DSC_0764
Фото – Антикризовий медіа-центр
Презентація у Краматорську
Презентація у Краматорську

28  у Торецьку, а 29 – у Покровську. Останнім містом туру 30 вересня став Маріуполь.

Презентація у Торецьку

«Процес збору даних не обмежується вже наявною інформацією, – наголосив аналітик Центру документування УГСПЛ Сергій Мовчан. – Ми продовжуємо роботу у даному напрямку та використовуємо всі доступні нам методи для досягнення найбільш правдивого та повного наповнення ресурсу. Для реалізації цієї мети ми сподіваємося на допомогу органів влади та небайдужих місцевих жителів, які володіють більш детальною інформацією про події, що відбувалися в їх населених пунктах».

Презентація у Покровську

Війну не закінчено, доки останній загиблий не похований.

Допоможіть з’ясувати обставини загибелі та ідентифікувати кожного:

  • За телефоном: 066 522 0053
  • Електронною поштою: [email protected]
  • Поштою: 04071, м. Київ, а/с 100 (для Центру документування)
  • Через форму на сайті www.memorialmap.org

Заходи відбулись  в рамках проекту Transition Promotion Program завдяки підтримці Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Створення ресурсу «Мапа пам’яті» було ініційовано в рамках проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), поточне вдосконалення стало можливим завдяки Міністерству закордонних справ Чеської Республіки.

Фото обкладинки – Антикризовий медіа-центр

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: