Публікація

На самміті Європейський Союз повинен був наполягати на дотриманні прав людини в Україні

Лідери Європейського Союзу повинні були використати самміт з Україною (7 жовтня 2003 року) для забезпечення реального дотримання прав людини українським урядом, заявила міжнародна організація Human Rights Watch.

Самміт 7 жовтня, який відбувся в Ялті, був найбільш важливою зустріччю року між Європейським Союзом та Україною. Human Rights Watch закликав лідерів ЄС використовувати самміт для пошуків покращень у ситуації з правами людини в Україні, особливо у сфері боротьби з катуванням та жорстоким поводженням з ув’язненими, гарантування свободи вираження поглядів та дискримінації жінок у сфері праці.

„Лідери ЄС повинні ясно показати українському уряду, що повага до прав людини є передумовою для поглиблення відносин”, заявив виконуючий обов’язки Виконавчого директора цієї організації в Європі та Центральній Азії Рейчел Денбер. „Зустріч такого роду на високому рівні без певних домовленостей буде не тільки втраченою важливою можливістю – також це буде серйозним ударом для тих сміливців в Україні, які ризикували своєю особистою безпекою розповідаючи про зловживання”.

В ряді випадків Європейський Союз публічно визнавав недоліки у повазі до прав людини в Україні даючи надію, що він використає самміт для пошуку конкретних зобов’язань для розгляду. Нещодавно, заява від 16 вересня у третю річницю „зникнення” та вбивства українського журналіста Георгія Гонгадзе, виразила занепокоєння стосовно відсутності прогресу у розслідуванні його смерті та порушень свободи вираження переконань в цілому.

Відносини ЄС-Україна досягли поворотного моменту щодо майбутнього розширення Європейського Союзу. Як в частині своєї стратегії „Ширшої Європи” Європейський Союз зараз працює над новою рамкою для відносин зі своїми східними та південними сусідами, включаючи Україну – країни, які він визначив як „такі, що не мають перспектив членства, але які швидко опиняться в ситуації межування з Союзом”. Індивідуалізований „План Дій” для кожної країни буде формувати ключовий компонент цього процесу та включає політичні та економічні точки відліку, по яких будуть оцінювати процес.

Human Rights Watch закликав лідерів ЄС включити наступні конкретні точки відліку як частину його відносин з Україною:

Стосовно катувань та умов у місцях позбавлення волі: Європейський Союз повинен посилити рекомендацію Комітету Міністрів Ради Європи щоб український уряд визначив рівень, до якого закон та практика, пов’язана з попереднім затриманням, повністю би гарантувала права осіб, що позбавлені волі. Він повинен наполягати, щоб попереднє затримання до суду вважалося винятковою мірою в більшій мірі, аніж рутинною практикою, і щоб поліція не застосовувала адміністративне затримання, коли немає достатніх підстав для затримання їх як підозрюваних у злочині. Він повинен закликати уряд забезпечити випуск Міністерством Внутрішніх Справ інструкції, яка б закликала всіх поліцейських службовців чітко дотримуватися належного процесу при затриманні людей.

Стосовно порушень свободи преси: Європейський Союз повинен поставити умовою будь-якого поглиблення відносин з Україною демонстрацію прогресу українським урядом у гарантуванні свободи вираження поглядів. Він повинен наполягати, щоб Україна прийняла довгострокові та ефективні заходи для запобігання та покарання офіційної цензури, для припинення свавільних адміністративних та правових дій проти телевізійних станцій та інших ЗМІ, а також для припинення залякування та насильства проти журналістів.

Стосовно дискримінації жінок у сфері праці: Європейський Союз повинен включити гендерну дискримінацію, як ключовий компонент свого поточного діалогу з Україною, стосовно торгівлі жінками. Він повинен вимагати, щоби така дискримінація визнавалася незаконною та карною, а також допомагати українському уряду у гармонізації законодавства до стандартів ЄС стосовно відсутності дискримінації та рівного поводження на роботі. Нарешті, він повинен посилити умови трудових прав у двосторонніх торгових договорах ЄС-Україна по доступу на ринки, які служать сприянню вступу України у Світову Організацію Торгівлі.

За прес-релізом міжнародної орагнізації Human Rights Watch

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: