Публікація

На «10 Незручних Питань» відповідає кандидат в Президенти – Руслан Ригованов

Неформальна коаліція організацій «Правозахисний порядок денний», до якої входить і УГСПЛ, розробила 10 незручних питань для кандидатів у Президенти. Необхідність цього списку викликана тим, що кандидати у своїх передвиборчих програмах, під час агітації, часто не враховують тему прав і свобод людини або ж зовсім уникають актуалізації суспільно-важливих тем.


Від сьогодні ми починаємо публікувати відповіді кандидатів на наші незручні запитання. Орфографія та пунктуація залишені без змін.

1. Чи потребує змін розділ ІІ Конституції  України «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина»? Якщо так, то яких?

Відносно Першого запитання:

Якщо вважати, що ст.22 п. II Конституції гласить: «Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод», то треба зауважити, що перелік прав та свобод, ні є вичерпаним. Якщо казати про обов’язки то згідно Конституції, вони є вичерпаними. Тобто, промова не про те що є гарантовано, а про те що сьогодні не виконуються статті Конституції. На мою думку, ми повинні перейти до створення Нового соціального або суспільного договору (можливо й створення Нової конституції), в якому потрібно врахувати обов’язки, не тільки громадян перед державою, а також передбачити обов’язки суспільного життя, а саме створення ЛАДУ. Послідовно вибудовувати Республіку, замість держави.

2. Чи підтримуєте ви ратифікацію Римського статуту, щоб Україна стала повноправним членом Міжнародного кримінального суду?

Так, ратифікацію Римського статуту необхідно проводити, в як найкоротші терміни.

3. Чи будете Ви ініціювати закріплення в Конституції національної автономії для кримських татар?

Ні , я противник закріплення окремих національно-територіальних формувань. Можливо після відновлення цілісності держави, вирішення питання знаходження України в геополітичному просторі, повного обстоювання суверенітету (в тому числі економічного) створення Республіки, але не зараз.

4. Чи підтримуєте Ви заборону російських фільмів, розповсюдження книжок, виданих в Росії, блокування російських телеканалів та соціальних мереж?

«Взагалі» ні, потрібно буде провести не аби яку працю, для виявлення вирішення питання, чи несуть ті чи інші продукти Російської культури загрозу для нас. Щодо заборони каналів, спірні питання також, краще вибудовувати систему інформаційних контраргументів, та транслювати необхідні нам меседжі використовуючи методи інформаційної війни.

5. Чи є у Вас план подолання наслідків війни та пошуку балансу між прощенням та покаранням? Якщо так, то який?

Перше введення військового стану на всіх теренах України, для формування єдиної базової структури захисту. Послідовний розвиток територіальної оборони, за принципом комплексного вирішення питань безпеки. Після вирішення питань, в тому числі, щодо участі міжнародних структур саме у визволенні, від терористів непідконтрольних територій, потрібно вводити режим перехідного стану. Крім того потрібне формування судів перехідної юстиції, з залученням присяжних, які будуть обиратись «рандомно». Насамперед потрібно використовувати метод, що більше провини на тих хто віддавав прикази, а не саме виконував. Крім того потрібно, виявити, хто, як, в якої мірі сприяв відторгненню територій, та смерті громадян України, не зважаючи на залежності від діючого статусу, з оприлюдненням цього факту. Чи потрібно робити загальну амністію? Ні, але потрібно виважено підходити, до формування покарання. В подальшому потрібно формувати та вводити програму, лагідної Українізації, та програму захисту від екологічної катастрофи.

6. Чи готові Ви підтримати ратифікацію Стамбульської конвенції про протидію домашньому насильству?

Так. Безпосередньо. Терміново.

7. Чи підтримуєте Ви реєстрацію цивільного партнерства та чи вийдете на Марш Рівності?

Не вважаю це питання критичним, для становлення нації, або вирішення накоплених проблем. Ні, приймати участь не буду, але не буду й заважати.

8. Чи вважаєте Ви, що Україна зобов’язана виплачувати пенсію всім мешканцям окупованих територій Криму і Донбасу, хто її заробив?

Так. В Україні діє солідарна система. Тому якщо вважати, хто саме заробив пенсії, для людей проживаючих на окупованої території, то треба ставити питання, хто надав безкоштовну освіту діючий владі та інші питання…

9. Чи підтримуєте Ви скасування мораторію на вільну купівлю/продаж землі?

Після прийняття низки законів, щодо регулювання ринку землі, та захисту від монополізації. Крім того особисто вважаю потрібним, до відкриття ринку землі вирішити питання щодо надання землі, яка гарантована ВСІМ громадянам України згідно діючого законодавства.

10.Чи погоджуєтеся Ви відмовитися від соціальних гарантій, які не відповідають можливостям держави?

Так. Вважаю, за необхідне, повну зміну діючий «недосистеми».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: