Публікація

«Ми будемо боротися за права людини!»

Так закінчив свій виступ на спільній з правозахисниками прес-конференції присвяченій Дню прав людини Олег Скрипка, керманич гурту ВВ. Інше чільне повідомлення, яке пролунало на прес-конференції: «Без забезпечення прав людини намагання України потрапити в ЄС є марними».

На запитання журналістів, що примусило співака звернутися до такої соціальної теми Олег СКРИПКА відповів: «Рок-музика є музикою протесту, в тому числі протесту проти сваволі та зазіхання на людську гідність. Я підтримую гуманістичні ідеї правозахисників та вважаю, що тільки спільні зусилля громадськості зможуть зменшити рівень порушення прав людини в Україні. Це тема, яка часто замовчується, але права людини стосуються всіх без винятку, рок-музикантів також.»

Євген ЗАХАРОВ відзначив позитивні зміни, які відбулися за останній рік в Україні в царині людських прав, але поряд з тим зазначив, що залишилося чимало гострих питань, які повинні бути вирішені, зокрема катування в міліції, доступ до інформації, забезпечення права на мирні збори тощо.

Володимир ЯВОРСЬКИЙ, програмний директор Української Гельсінської спілки з прав людини, відзначив, що План дії Україна-ЄС передбачає ряд реформ у сфері забезпечення прав людини, і що Україна має докласти значних зусиль для початку переговорного процесу. На жаль сьогодні Україна не виконала і половину заходів, визначених у плані співробітництва Україна-ЄС на цей рік.

Учасники прес-конференції звернули увагу на таку болючу тему як право власності на музичні твори. Зараз, і це є великлою таємницею, що в Україні багато піратської продукції, від якої потерпають в першу чергу виконавці. Об’єми, якими торгують пірати, вражають – їхню продукцію можна побачити всюди: в переходах, біля метро, ринків. Влада, особливо міська, не завжди робить все для боротьби з такими “торгашами”. Обсяги грошових втрат, якщо підрахувати є приголомшливими. Звичайно ми розуміємо, що там працюють люди, яким потрібно кормити себе, дітей, та сім’ю. Це ще є одна проблема суспільства, що люди мають йти на порушення Закону свідомо. Тому державі, владним органам потрібно з більшою увагою ставитись до цієї проблем.

Цей комплекс проблем заважає Україні крокувати до ЄС, адже однією з вимог до вступу у ЄС – є дотримання прав інтелектуальної власності.

Олег СКРИПКА також запевнив, що його увага до прав людини не обмежиться святковим днем і що він буде підтримувати правозахисні проекти в майбутньому. “Я, та гурт ВВ планує взяти безпосередню участь у правозахисних заходах в майбутньому. Про це ви дізнаєтесь в майбутньому.”

Лідер ВВ повідомив, що сьогодні його завдання спільно з правозахисними організаціями свофрмувати громадську думку спрямовану на захист прав громадян та контроль над владою. «Зрештою ми примусимо владу працювати на нас»,-сказав Олег Скрипка. 

Також по темі:

Олег Скрипка та правозахисники на прес-конференції присвяченій Міжнародному дню прав людини
Лидер группы “ВВ” О.Скрипка призывает бороться за права человека в Украине
В Украине констатируют общее улучшение защиты прав человека наряду с наличием проблем

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: