Публікація

Моніторинг дотримання прав осіб з психічними розладами під час їх перебування у психіатричному стаціонарі

Для кого існує система психіатричної допомоги? Хто повинен в вирішувати, чи є вона ефективною, чи ні? Якої вона повинна бути?

Це звіт за підсумками першого в Україні опитування психіатричних пацієнтів щодо дотримування їх прав під час перебування на стаціонарному лікуванні у психіатричних закладах. Проект був здійснений Всеукраїнською громадською організацією інвалідів користувачів психіатричної допомоги “ЮЗЕР”, Вінницькою міською громадською організацією інвалідів „Користувачі психіатричної допомоги та хворі на епілепсію „Відродження” та Полтавською обласною організацією інвалідів Спілки Організацій Інвалідів України.

Опитування проводилось в межах проекту «Моніторинг дотримання прав осіб з психічними розладами під час їх перебування у психіатричному стаціонарі» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Метою дослідження було вивчення поінформованості та дотримання прав пацієнтів відповідно до  Закону України «Про психіатричну допомогу» під час їх перебування на стаціонарному лікуванні.

У ході проекту представники громадських організацій провели опитування 210 пацієнтів стаціонарних відділень Київської міської клінічної психоневрологічної лікарні №1, Вінницької обласної психіатричної лікарні ім. академіка О.І. Ющенка та Полтавської обласної психіатричної лікарні.

Найбільш типовими порушеннями цих прав, з якими стикалися наші партнери було:

  • те, що пацієнти не знають мети та тривалості їхньої госпіталізації до лікарні, хоча формально госпіталізуються добровільно;
  • пацієнти часто не знають які препарати вони вживають та з якою метою, не знають побічної дії цих препаратів; 
  • не знають своїх прав як пацієнтів психіатричного стаціонару, взагалі ніколи не чули про Закон „Про психіатричну допомогу”;
  • не виконуються вимоги до умов перебування пацієнтів в лікарні;
  • пацієнти часто стикаються з приниженням їх гідності;
  • порушується право пацієнтів на безоплатну медичну допомогу.

Повний текст звіту у форматі  MS Word: doc-file (900.096 kb)

УГСПЛ

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: