Публікація

Людина з інвалідністю виграла у київського СІЗО 5 тисяч гривень

Чоловік потрапив до СІЗО інвалідом 3-ї групи, а вийшов інвалідом 2-ї.

Як виявилось, він змушений був перебувати в одній камері з людиною, хворою на важку форму туберкульозу. На всі його прохання та звернення до адміністрації закладу змінити сусіда чи камеру, він отримував відмову.

Аж доки сам не відчув, що захворів. Його стан погіршився настільки, що представники СІЗО звернулися до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу. Чоловіка в важкому стані випустили з-за грат.

Інститут правових досліджень і стратегій та Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) допомогли постраждалому звернутися до суду за відшкодуванням завданої моральної шкоди. Правозахисники визначили шкоду, завдану здоров’ю людини у 700 тисяч гривень.

Суд погодився, що шкода була завдана, проте втрачене здоров’я оцінив у 5000 грн.

Адвокат потерпілого Олена Сапожнікова зазначила, що справи, коли постраждалі від дій адміністрації СІЗО виграють в суді в Україні, є надзвичайно рідкісним явищем. Ще рідше суд призначає адекватну компенсацію. На думку пані Сапожнікової 5 тисяч гривень не є справедливим відшкодуванням страждань потерпілого через значне погіршення стану здоров’я. Адвокат не виключає можливість подання апеляції.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: