Публікація

Лист учасників правозахисного руху 60 – 80-х років Президентові України з приводу „конституційної реформи”

Шановний пане Президенте!

Звертаємося до Вас, глибоко усвідомлюючи загрози для подальшого демократичного розвитку України та у спільному переконанні, що потрібно вжити негайних заходів для їх подолання. Дуже серйозною загрозою для самих підмурівків нашої державності і розвитку в Україні вільного, відкритого і демократичного суспільства є, на наше переконання, „політична реформа” – продукт непрозорих і незрозумілих для народу, який обрав Вас Президентом і потім захистив свою перемогу, небезпечних домовленостей. Вади цієї “реформи” неодноразово доводили фахівці з конституційного права.
Для всіх є очевидним, що „політична реформа” (Закон №2222-ІV від 08.12.04 „Про внесення змін до Конституції України”) приймалася під умовою, в пакеті з іншими документами, тобто з кричущими порушеннями Розділу XIII чинної Конституції, Регламенту Верховної Ради України та без необхідної повторної експертизи Конституційного Суду України.
Для нас, як і для кожного свідомого українця, є очевидним, що затверджені незаконним шляхом, непродумані зміни до Конституції загрожують внести розлад у роботу державного механізму і, водночас, відкривають шлях до всевладдя фінансово-промислових груп та кланів, які внаслідок „реформи” можуть стати виключними господарями українського політичного життя.
Ми вважаємо абсолютно неприпустимим і недоречним, як на реальні вимоги часу, фактичне заперечення „реформою” волі народу, який обрав Вас Президентом на повний конституційний термін і з повноваженнями, визначеними чинним Основним Законом. Адже тим самим український народ поклав на Вас відповідальність, від якої Ви не можете ні юридично, ні морально відмовитися. Ваші домовленості з лідерами опозиції в жодному разі не можуть вийти за межі мандату, одержаного Вами від народу, так само ці домовленості не можуть звузити Ваш демократичний мандат.
Пане Президенте, звертаючись до Вас, ми єдині в своєму переконанні, що Українська держава не стане правовою і демократичною, одержавши понівечену цією „реформою” Конституцію. Політична доцільність, гра або поточний інтерес у жодному випадку не можуть бути виправданням конституційної руїни. Ви знаєте, яку ціну сплатив наш народ за часів парламентаризму Центральної Ради та подальших умоглядних експериментів з „доцільністю”. Шлях до прірви завжди починається з першого кроку. На жаль, „політична реформа” може стати саме таким кроком, і тому Ви, як глава Української держави і ґарант її Конституції, повинні цьому запобігти.
Ми закликаємо Вас це вчинити лише у відповідності до Ваших повноважень Президента, згідно з обов’язком свідомого українського громадянина, вчинити для захисту нашої демократії і конституційної законності.

З повагою,
учасники правозахисного руху в Україні 60 – 80-х років:
АНТОНЮК Зіновій Павлович
ГОРБАЛЬ Микола Андрійович
ГОРИНЬ Богдан Миколайович
ГОРИНЬ Михайло Миколайович
ЗІНКЕВИЧ Осип Степанович
ЗІСЕЛЬС Йосиф Самуїлович
КОЦЮБИНСЬКА Михайлина Хомівна
ЛІСОВИЙ Василь Семенович
МАРИНОВИЧ Мирослав Франкович, м. Львів
МАРЧЕНКО Ніна Михайлівна
ОВСІЄНКО Василь Васильович
ПОПАДЮК Зорян Володимирович, м.Самбір Львівської обл.
РОЗУМНИЙ Петро Павлович, с.Пшеничне Солонянського р-ну Дніпропетровської обл.
РУДЕНКО Раїса Панасівна
СВЕРСТЮК Євген Олександрович
СВІТЛИЧНА Надія Олексіївна, США
ШЕВЧЕНКО Олесь Євгенович

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: