Публікація

Лощинівка: адвокати постраждалих ромів мають намір подати позов до ЄСПЛ

Джерело: Громадське радіо

Автор: Катерина Халецька

21 квітня в Києві відбувся погром стихійного ромського поселення. Ця подія стала приводом поговорити про інші випадки злочинів на ґрунті ненависті – пригадуємо погром у Лощинівці

У студії Громадського радіо побував директор Центру стратегічних справ Української Гельсінської Спілки з прав людини Михайло Тарахкало, телефоном до розмови долучилася адвокатка Юлія Лісова.

Зараз в українському суспільстві дуже високий градус ненависті до меншин, до певних уразливих груп і характерно – повна безкарність, — говорить Михайло Тарахкало:

«Немає системної роботи з боку правоохоронних органів, які б попереджали насильницькі дії, ефективно карали за те, що відбувається.

Михайло Тарахкало. Громадське радіо
Михайло Тарахкало. Громадське радіо

Якщо ми говоримо про Лощинівку, то немає винних, притягнутих до відповідальності, кримінальні провадження все ще розслідуються. Якщо ми кажемо про відповідальність держави за те, що вона не забезпечила безпеку цим особам, то матеріальної відповідальності з боку держави ніхто не поніс.

Особи, які постраждали в подібних справах, не мають ефективних засобів захисту на національному рівні».

Мотив ненависті в таких справах має бути окремим предметом розслідування і окремим предметом для покарання, в судовому рішенні на це має ставитися наголос — на жаль, цього немає, — продовжує він:

«Якщо ці справи розслідуються, вони розслідуються як загальнокримінальні злочини – не більше того. Якщо мотиви ненависті й виносяться, вони виносяться не як основна підстава для розслідування, а щось додаткове».

Телефоном Юлія Лісова, одна з адвокаток ромських родин, розповіла про новини в справі:

«На жаль, я не можу похизуватися великими результатами в цій справі, одна з найбільш цікавих — прокуратура в черговий раз винесла постанову про закриття кримінального провадження, яке було відкрите за нашою заявою. Цю постанову про закриття ми оскаржили, суд погодився з нами, що прокуратура не провела належного розслідування перед закриттям і надав прокуратурі вказівки, що необхідно ще зробити, провести для того, щоб забезпечити належне розслідування цих подій.

Що стосується кримінального провадження в місті Ізмаїл щодо осіб, які безпосередньо пошкоджували майно та висловлювали погрози, здійснювали насильство стосовно ромів, там, на жаль, все завмерло і знаходиться на стадії проведення будівельно-технічної експертизи завданої шкоди».

Також Юлія Лісова повідомила, що адвокати ромських родин мають намір звертатися до Європейського суду з прав людини:

«Я кожного дня все більше втрачаю віру в наш успіх на національному рівні, на жаль. Ми маємо намір звертатися до ЄСПЛ».

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: