Публікація

Копенгаген: Україна у марші на підтримку клімату

Українські екологи та активісти взяли участь у Всесвітній кліматичній акції під час міжнародної конференції з питань зміни клімату у Копенгагені. У такій пішій ході-марші загалом взяли участь близько 100 тисяч осіб. Проявили цього суботнього дня 12 грудня 2009 року свою еко-солідарність не лише данці чи європейці, а гості Копенгагену чи учасники саміту з багатьох кран світу.

Яскраві акції починались ще з 10:00 ранку у різних куточках міста-столиці Данії і саміту ООН. Пізніше всі активісти під звуки барабанів й інших музичних інструментів зібрались  у центрі Копенгагену. Звідти всі небайдужі до майбутнього Землі вирушили до Белла Центру, де проходить конференція ООН зі зміни клімату.

Представники міжнародних екологічних організацій, кліматичні активісти та просто мешканці Копенгагену закликали до укладання угоди зі зміни клімату. Ця угода, за вимогами учасників мега-маршу, повинна зобов’язувати країни до реальних дій з попередження зміни клімату, а саме до зменшення викидів парникових газів. 

 Головними гаслами ходи обрали: «There is no planet B» – «Не існує планети Б», «Bla, bla, bla – act now” – «Не базікай – дій зараз». Ляльки-маріонетки, які символізували переговорний процес, клоуни, панди з вогниками, ангели, дерева, червоні та зелені чоловічки, білі ведмеді – саме так вбрались тисячі людей цього дня. Барабани, музика, гасла – все це створювало неймовірну атмосферу солідарності. Всі учасники об’єднані однією ідеєю – заключити угоду, що має зобов’язувати держави зменшувати викиди парникових газів, щоб попередити зміни клімату і дотримуватись своїх зобов’язань.

Існує велика ймовірність заключення політичної декларації, яка перенесе ухвалення юридичної угоди зі зміни клімату ще на рік. Політичні обіцянки замість юридичних зобов’язань – можливий сценарій розвитку переговорного процесу в Копенгагені.  

Затягування переговорів та небажання розвинутих країн брати необхідні зобов’язання зі зменшеня викидів парникових газів – це основна причина конфліктів та палких дебатів щодо заключення нової угоди.  

«Щоб висловити свою солідарність всесвітньому екологічному руху, представники українських екологічних організацій також взяли участь у марші. Адже проблема зміни клімату актуальна не лише для однієї держави, але для увсього світу загалом, в тому числі, для України» –  говорить Євген Колішевський, виконавчий директор екологічної організації «Голос природи». Українські активісти, представники Робочої групи зі зміни клімату  вирушили з гаслом «Ukraine don’t cheat – save the climate”  – «Україно не хитруй, – врятуй клімат». 

Україна також не належить до країн, які сприяють заключенню нової угоди. Офіційна позиціяпередбачає величезний і необгрунтований ріст викидів парникових газів, а саме на 75% від сьогоднішнього рівня. Очікувалось, що офіційна делегація приїде на переговори з оновленою позицією. Натомість замість державної делегації з 30 осіб, на саміті  зареєстровано декілька осіб, які представляють Україну. 

 

Починаючи з 16 грудня до Копенгагену починають приїжджати голови держав. Про свою учать у  переговорах вже заявили понад 100 лідерів держав та урядів. У Белла Центрі, де проходять переговори, еко-організаціям пропонують зменшити кількість представників. Всього зареєстровано близько 45 тисяч осіб. Участь у саміті вже беруть близько 35 тисяч. Напередодні приїзду чільників держав мають намір обмежити кількість учасників Конференції згідно правил безпеки.  

 Фото і відео з Всесвітньої кліматичній акції у Копенгагені та живі враження з саміту у Копенгагені від українських учасників та спостерігачів:

http://community.livejournal.com/climate_ua/

За більш детальною інформацією звертайтесь:

Христина Рудницька +45 60 33 22 96

Євген Колішевський +45 60 33 28 40

 Ірина Ставчук +45 27 33 87 33

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: