Публікація

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму занепокоєний ситуацією довкола Чорноморки

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму звернувся до Президента України Віктора Януковича з листом, в якому висловив занепокоєння тиском, що чиниться на найбільшу і найстарішу в Криму приватну телерадіокомпанію – ТРК “Чорноморська”.

Як повідомили керівники телерадіокомпанії, днями слідчий податкової міліції управління ДПА України в Автономній Республіці Крим підписав постанову про арешт майна ТРК “Чорноморська”. Вони ж стверджують, що це зроблено на підставі кримінальної справи, до якої телеканал не має відношення.

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму розцінює такі дії влади як загроза свободі слова в Україні та регіоні. Це особливо небезпечно після того, як Верховна Рада України призначила на осінь вибори до місцевих органів влади в країні, а Верховна Рада Криму – до кримського парламенту, які також відбудуться 31 жовтня.

Залишаючись однією з найпопулярніших в Криму телерадіокомпаній, “Чорноморка” посідала особливе місце на політизованому ринку кримських мас-медій. Часто критично висвітлюючи дії влади України, Автономної Республіки Крим і м.Севастополя, ця телерадіокомпанія таким чином забезпечувала повноту всього політичного спектру думок в регіоні.

У зв’язку з цим спроби обмежити чи утруднити діяльність ТРК “Чорноморська” напередодні виборів можуть суттєво вплинути на право кримчан і севастопольців отримувати всю повноту інформації для того, щоб зробити усвідомлений вибір.

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму закликав Президента, як гаранта дотримання в Україні прав людини, в тому числі права на свободу слова, взяти під свій контроль ситуацію довкола ТРК “Чорноморська” і не допустити припинення мовлення цієї найбільшої і популярної кримської телерадіокомпанії.

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму також звернувся з проханням про  підтримку до українських і міжнародних правозахисних і журналістських організацій.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: