Публікація

Коментар УГСПЛ щодо «Справи Румянцева»

17 грудня 2019 року Вознесенський суд Миколаївської області повністю виправдав інваліда першої групи Віталія Румянцева. Cуд визнав недопустимими докази и погодився з доводами адвокатів УГСПЛ про порушене право на захист.

Судовий процес над інвалідом першої групи за сфальсифікованим обвинуваченням в незаконному вирощуванні коноплі (ст. 310 ККУ) задля лікування больового синдрому тривав більше року і викликав велику суспільну дискусію щодо необхідності скорішої декриміналізації  медичної коноплі в Україні.

Весь цей час захистом підсудного на судовому процесі займалися адвокати Центру Стратегічних Судових справ УГСПЛ за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД 100%Життя».

Олександр Павліченко, виконавчий директор УГСПЛ

Олександр Павліченко, виконавчий директор УГСПЛ: «Наша організація почала займатися даним кейсом ще з літа 2018 року в рамках співпраці з Мережею ЛЖВ 100% Життя по проекту «Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз». «Справа Румянцева» є одною з багатьох справ ЛЖВ якими юристи УГСПЛ займалися останнім часом. Протягом 2018 року юристами ЦСС УГСПЛ було підтримано 27 випадків юридичного супроводу у стратегічних справах клієнтів ЛЖВ і на сьогодні цих справ вже понад тридцять. Ці цифри свідчать про те, що потрібні зміни на Законодавчому рівні і резонансність «Справи Румянцева» є ще однім поштовхом у цьому напрямку.

На нашу думку загалом потрібна зміна стратегічної парадигми державної політики щодо наркотиків, яка визначена як потреба у всебічному переході від карального, кримінально-правового спрямування антинаркотичних заходів до лікувально-профілактичних як найбільш плідних у контексті подолання наркоманії. І першим кроком тут має бути законодавче врегулювання ужитку медичного канабісу».

Правозахисна позиція УГСПЛ щодо декриміналізації  медичної коноплі в Україні знаходиться за посиланнями тут, тут, тут, тут і тут.

Українська Гельсінська спілка з прав людини виконує проект «Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз» за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» в рамках реалізації  проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я», що реалізується за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби з СНІДом, туберкульозом та малярією.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: