Публікація

Кількість скарг до Європейського суду з прав людини постійно зростає

Статистика Європейського суду з прав людини свідчить про стійке збільшення кількості заяв, які надходять щороку проти України.

Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, якщо у 2000 року (рік підписання Україною міжнародної Конвенції про захист прав та основних свобод людини) в Європейський Суд проти України було подано 1520 заяв, то у 2001році – 2104, у 2002 – 2549. За 10 місяців 2003 року проти України в Європейський Суд з прав людини було подано 1732 заяви.

“Більшість цих заяв визнається Європейським Судом неприйнятними до розгляду. Проте кількість заяв, які містять формальні ознаки для їх розгляду, збільшується.” – зазначив Олександр Лавринович. За словами міністра, якщо у 2000 році Євросуд визнав можливими до розгляду та надіслав українському Уряду для надання зауважень 26 заяв, у 2001 – 13, у 2002 – 18, то у 2003 році, станом на листопад, було надіслано 131 заяву.

Серед основних категорій скарг, які були визнані Європейським судом як потенційно прийнятні до розгляду, Міністр назвав заяви на неможливість виконання рішень національних судів, надмірну тривалість проваджень справ у суді, застосування до обвинувачених незаконних методів ведення слідства та неефективного розслідування прокуратурою скарг на катування, порушення прав при затриманні та взятті під варту, а також порушення процесуальних прав українців.

Прес-служба Міністерства юстиції України

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: