Публікація

Хронологія подій в Одесі та Одеській області під час російсько-української війни: 26 лютого 2022 року

Вдень. Група військових кораблів РФ в районі острова Зміїний захопили українське пошуково-рятувальне судно «Сапфір». Судно мало виконувати гуманітарну місію для евакуації поранених та тіл загиблих українських прикордонників з острова Зміїний. (https://dumskaya.net/news/okkupanty-zahvatili-ukrainskoe-poiskovo-spasatel-160407/, https://www.ukrinform.ua/rubric-ato/3424648-rosijski-zagarbniki-primusovo-transportuut-ratuvalne-sudno-sapfir-u-sevastopol.html, https://nv.ua/ukr/odesa/v-ramkah-obminu-19-ukrajinskih-moryakiv-z-ryatuvalnogo-sudna-sapfir-povertayutsya-dodomu-vereshchuk-50228049.html)

Вдень. Кораблі ВМС РФ захопили в полон два цивільні українські судна. Танкер «Афіна», перебуваючи в територіальних водах Румунії, у 22 милях від острова Зміїний, отримав відкритим каналом зв’язку та безпеки судноплавства команду підійти до військового корабля РФ для проведення огляду. Про інцидент судновласник танкера «Афіна» негайно повідомив компетентні органи в Україні. Відстежуючи рух суден в даному районі, морські прикордонники зафіксували факт різкої та нелогічної зміни курсу сухогрузом «Принцеса Ніколь» під українським прапором, який з румунських вод так само прямував до острова Зміїний. Майже одразу, як обидва цивільних судна підійшли до військових кораблів РФ, на них було відключено АІС і вони припинили виходити на зв’язок. Наступного дня системи автоматичної ідентифікації суден показали їх перебування у 18 милях від окупованого Криму. Таким чином, російські військові кораблі, під прикриттям самопроголошеної контртерористичної операції здійснили піратське захоплення двох суден під українським прапором із майже 50 мирними членами екіпажів (https://izbirkom.org.ua/news/mir-24/2022/rosijski-pirati-zahopili-dva-ukrayinskih-sudna-iz-mirnimi-ekipazhami/)

 

Підсумок дня*:

Захоплених цивільних – 69 (екіпажі трьох цивільних суден)

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.


* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: