Публікація

Хронологія подій в Одесі та Одеській області під час російсько-української війни 1 – 2 липня 2022 року

Українська Гельсінська спілка з прав людини веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Україні в Одесі та Одеській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається. 

Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.

 

1 липня 2022 року

Приблизно о 00:20 – 01:00. Унаслідок ракетного удару військ рф ракетою Х-22 літаками стратегічної авіації Ту-22 з напрямку Чорного моря в селищі Сергіївка Білгород-Дністровського району зруйновано 9-поверховий житловий будинок. Пошкоджено прилеглі будинки та автомобілі. 16 осіб загинули, 38 дістали поранення (5 з них – діти віком від 3 до 17 років). Зокрема загинув вчитель фізкультури, його дружина та син. У квартирах також загинули домашні тварини.

Приблизно о 00:20 – 01:00. Унаслідок ракетного удару військових рф ракетою Х-22 літаками стратегічної авіації Ту-22 з напрямку Чорного моря в селищі Сергіївка Білгород-Дністровського району зруйновано триповерхову та чотирихповерхову будівлі бази відпочинку. Пошкоджено прилеглі будинки та автомобілі. Загинуло 5 людей та поранено 1 людину. Серед загиблих – хлопчик 2010 року народження та його мати, а також тренер/президент дитячого футбольного клубу.

https://tinyurl.com/3bu3yxhb, https://tinyurl.com/2p8nxk2a, https://tinyurl.com/2p98wrpe, https://cutt.ly/5LsPfMD, https://tinyurl.com/y6fezvyy, https://tinyurl.com/2pw7hwfz, https://tinyurl.com/mvxd3dus, https://tinyurl.com/2nrrt4pb, https://tinyurl.com/2p8akbzz, https://tinyurl.com/2p4ddw4j, https://tinyurl.com/46nm6bmv, https://cutt.ly/ILsEVK4, https://t.me/odesskaya_oblasti/1410, https://t.me/odesskaya_oblasti/1413, https://t.me/odesskaya_oblasti/1414, https://t.me/odesskaya_oblasti/1419, https://t.me/odesskaya_oblasti/1440

 

Підсумок дня*:

Убито цивільних осіб – 21

Поранено цивільних осіб – 39

Пошкоджено будинків – 6 (щонайменше)

 

2 липня 2022 року

Удень. У курортному селищі Кароліно-Бугаз Одеської області під час запливу в морі один з відпочивальників підірвався на міні та загинув, ще один чоловік діставав контузію.

https://cutt.ly/lLsSiEC, https://t.me/odesskaya_oblasti/1463

 

Увечері. Російський літак Су-30 ударив ракетою Х-31 по території бази відпочинку в Білгород-Дністровському районі. Постраждала господарча будівля, значних руйнувань та займань не виникло. Загиблих та постраждалих немає.

Цьому передували два бомбові удари ворожих бомбардувальників Су-24 під прикриттям винищувача Су-30 по острову Зміїному.

https://cutt.ly/rLsDHrL

 

Підсумок дня*:

Убито цивільних осіб – 1

Поранено цивільних осіб – 1

Пошкоджено будинків – 1 (щонайменше)

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви маєте інформацію про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму для засвідчення воєнних злочинів – обґрунтованість і якість доказів потрібні для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • убивство, поранення:
 • цивільних осіб
 • медичного персоналу
 • волонтерів
 • пошкодження чи знищення об’єктів (авто, будівлі):
 • цивільної інфраструктури
 • медичної інфраструктури
 • культурних, навчальних об’єктів
 • інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо)
 • побиття, зґвалтування, умисне завдання каліцтва
 • утримання в заручниках
 • пересування ворожої техніки та її застосування в населених пунктах / використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях
 • артобстріл, авіаобстріл
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів зі стрілецької зброї
 • привласнення майна цивільних осіб
 • інше.

 

Будемо вдячні за оригінальні фото й відеодокази воєнних злочинів (без оброблення та не із соцмереж), із яких можна отримати метадані

*Інформація, відображена в категорії «Підсумок дня», відповідає даним, зібраним на момент публікації, та потребує доповнення й уточнення

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: