Публікація

Хронологія подій у Житомирі та Житомирський області під час російсько-української війни. 9-10 березня 2022 року

Українська Гельсінська спілка з прав людини веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Україні у Житомирі та Житомирський області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.

9 березня 2022 року

Орієнтовно з 19:00 до 20:00, у м. Житомир у результаті падіння ракети, яка була випущена російською федерацією, було зруйновано приватний будинок, та розташовану поруч АЗС а також пошкоджено дві лікарні у місті. Також було пошкоджено котельню і теплотрасу. Постраждало 2 осіб.

https://www.facebook.com/zhytomyr.police/posts/324141676411820

У м. Коростені Житомирської обл., під час ракетного обстрілу російської федерації було поранено двоє осіб, одна особа загинула.

https://www.facebook.com/zhytomyr.police/posts/324141676411820

Протягом дня у м. Коростені Житомирської обл., було здійснено ракетний обстріл важкими боєприпасами, які на щастя не детонували. Пошкоджено будівлю, усе обійшлось без жертв та постраждалих.

https://www.facebook.com/zhytomyr.police/posts/324174396408548

Орієнтовно о 18:50, м. Житомир Житомирської області, у одному з провулків, внаслідок авіаудару було зруйновано 1 будинок та 1 пошкоджено. Постраждало 3 осіб.

https://www.facebook.com/MNSZhytomyr/posts/291742483089886

Орієнтовно о 18:51 зазнало авіаційного удару с. Бистри Житомирського району, Житомирської області, постраждала 1 особа. Зруйновано 2 будинки та ще 9 пошкоджено.

https://www.facebook.com/MNSZhytomyr/posts/291742483089886

 

Підсумок дня:*

Поранено цивільних – 8

Пошкоджено будівель – 19

10 березня 2022 року

Опівночі, 10 березня 2022 року, у м. Коростень, внаслідок авіаційного удару було завдано шкоди цілісному майновому комплексу різного призначення та станції технічного обслуговування автомобілів. Внаслідок чого 1 особа загинула та 2 травмовано.

https://www.facebook.com/MNSZhytomyr/posts/291697209761080

Після півночі, попадання ракети на дорогу у с. Старій Котельні Волицької громади, що в Андрушівському районі призвело до загибелі 5 людей та поранення ще 6.

https://www.facebook.com/zhytomyr.police/posts/324141676411820

Підсумок дня:*

Вбитих цивільних – 6

Поранено цивільних – 8

Пошкоджено будівель – 2

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.

* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: